Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co ile powinno się nabijać klimatyzację


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem w stanie wyczuć jakichs małych ubytków i tyle.

Bo i jakieś małe ubytki nie są w stanie zatrzeć sprężarki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem one krążą razem zmieszane a ewentualny wyciek jest proporcjonalny do udziału w mieszaninie tudzież może zależeć od lokalizacji wycieku.

Zgadza się .

Tylko że w szczelnym układzie jedyną możliwością którędy może ubyć czynnik (w nieznacznych ilościach nawet przez długi czas) "gumowe" węże przez których mikropory jest w stanie uciec głównie tylko sam gaz/czynnik .

Nawet jeśli olej byłby rozdrobniony do tak małych cząsteczek to myślę że gdyby taką drogą ubył cały czynnik to olej w układzie pozostałby prawie w nie zmienionej wartości

Widzę że znowu wyjeżdżasz ze swoja filozofią rodem z blaszanego garażu pana Zdzicha. :facepalm: jak to miało calkiem niedawno na temat polsyntetykow i innych g...en do silnikow z turbo.

Jezeli układ jest nawet minimalnie nieszczelny to gazu ubywa razem z olejem sprężarkowym w ktorym jest coś takiego jak kontrast ktory wycieka a przy udziale lampy ultrafioletowej i specjalnych okularów widać wszelkie nieszczelności na układzie klimatyzacji.

A na przyszłość nim napiszesz cokolwiek głupiego na forum najpierw poczytaj na necie aby nie przysparzać czytającym bólu brzucha, ale to raczej ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev Wiem że masz do mnie żal, a właściwie urazę bo leje do AFNa półsyntetyka :grin:

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem . Pisałem o szczelnym układzie :facepalm:

Może mi jeszcze powiesz że znaczącego ubytku samego czynnika się nie wyczuje po wydajności klimatyzacji :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...