Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Concert II vs Alpine (CDE-9871RR)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w swoim automobilu, mam obecnie RO Alpine CDE-9871RR, gra to cudo naprawdę sprawnie. Jednakże, młotkowe metaliczne wykończenia średnio mi pasują wizualnie do reszty wnętrza. Pomyślałem o zmianie na RO Concert II. Rodzi mi się pytanie, czy są jakieś większe różnice w jakości wykonania i dźwięku na korzyść Alpine'a?(Pomijam obsługę MP3, gdyż docelowo zamierzam sprawić sobie emulator zmieniarki.

Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad Concert II B6 jest bezcenny!! Sam zmienilem i wiem co mowie :evil:

A czy ten Alpine co masz jest taki super to bym polemizowal...Concert radzi sobie naprawde super...wiec moje zdanie znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy jakie audio posiadasz... jeżeli ori to nie zdziwiłbym się gdyby concert grało niebo lepiej, tak jest u mnie. Concert gra zdecydowanie lepiej niz navi pioneera. Concert gra też swietnie w polaczeniu ze wzmacniaczem. Ja wymienilem bo potrzebuje stacji multimedialnej a nie zwyklego radia. Gdyby mnie zalezalo tylko na cd i mp3 nie wsadzilbym nic innego niz concert. Argumenty sa proste- wyglad, wykonanie, najlepsza i najprostsza obsluga, gra swietnie z ori audio oraz zestawami rozbudowanymi(wzmak+glosniki+skrzynia)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam było ori radyjko CHORUS II i je wymienilem odrazu po zakupie auta na alpine wlasnie i gralo lepiej niz na ori ... :>

Jedyna zmiana to to ze wyswietlacz w gornej czesci nie dziala pod alpinem a pod chorusem dzialal ( wyswietlanie stacji, cos tam jeszcze )

Zapomnialem Ci dac futerala na to radyjko, lezy u mnie w domu jak bedziesz chcial to jakos przy okazji ... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wyświetlacz działa :tongue4: Jest RDS, jeśli o to chodzi ;) A po futerał może się zgłoszę przy okazji ;)

Ktory ten w liczniku ?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, ten to nie działa :tongue4:[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2010, 11:56_________________________________________________Po zamontowaniu (w końcu!), stwierdzam obiektywnie iż alpine pod względem jakości dźwięku bije concert'a na łeb. Płaski upbeat, niczym w małych, dousznych mp3 playerach. Jednakże funkcjonalność Concerta, mi się podoba, zwłaszcza motyw z wyciszaniem radia przy połączeniu komórkowym lub pogłaśnianiem dźwięku przy wyższych prędkościach (choć lekko kuleje jak prędkość skacze w dość niskich odstępach czasowych 40 - 100 - 20 - 100 - 50 ...). Inne radio, bardziej funkcjonalne z suchymi i płaskimi dźwiękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocncert tylko wygląda. Komponuje się znakomicie, bo zresztą został ładnie zaprojektowany do wnętrza. Działa na liczniku i można nim sterować z kierownicy. No i na tym się kończą jego plusy, bo jeżeli chodzi o „granie” to gra kiepsko, w porównaniu z innymi odtwarzaczami.

Szczególnie, ten bas, jest taki buczący, nieprzyjemny. Ja wsadziłem sobie stare radyjko Alpinie 9835, i na ori głośnikach, to zaczęło grać. Jest przyjemnie, czysto, nie ma tego dudniącego basu, bez jakiego porównania do ori. Też chciałem sobie wsadzić na chama concerta, ale po tym jak moje ulubione kawałki zaczęły przyzwoicie grać, to już o tym nie myślę. Tym bardziej, że z CA miałem dość dużo do czynienia, to trudno zejść niżej. Tak więc, jeżeli ogarnę się z czasem, to założę sobie parę klocków, które mam w piwnicy i zrobię małą fotorelację, bo mało tego tu na tym forum o CA.

Także, moje zdanie, słuchać tylko RMF`u jadąc do pracy, to concert jak najbardziej, bo komponuje się znakomicie. Jeżeli chcemy choć troszeczkę zagłębić się z brzmienia ulubionych kawałków, to zmiana na dobre radio, nawet przy ori głośnikach robi już duży krok w przód.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...