Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima nie działa - pomóżcie


tomecki111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni analizuję swój układ klimatyzacji. Na chwilę obecną wymieniłem czujnik temperatury zewnętrznej (G17) i teraz działa w porządku.

Na kanale 1 kodów panelu klimatronika nie wyświetla żadnych błędów (0.0).

Na kodach pokazuje mi takie rzeczy:

---

55 Temperatura zewnętrzna (otoczenia), w oC lub oF potwierdzona na panelu sterownika klimatyzacji

WYNIK: prawidłowy (teraz około 16*C)

56 Temperatura w oC, z wewnętrznego czujnika temperatury, w podsufitce (G 86)

WYNIK: raczej nieprawidłowy (cały czas 0*C)

57 Temperatura w oC, z wewnętrznego czujnika temperatury, desce rozdzielczej (G 56)

WYNIK: raczej nieprawidłowy (cały czas 0*C)

58 Temperatura w oC, z czujnika temperatury w kanale świeżego powietrza, (G 89)

WYNIK: raczej prawidłowy (zależy od ustawień klimy, teraz ok 21*C)

59 Temperatura w oC, z zewnętrznego czujnika temperatury (G 17), przód

WYNIK: prawidłowy (teraz około 16*C) (to chyba to samo co na kodzie 55)

60 Temperatura w oC, z czujnika temperatury otoczenia, dmuchawa świeżego powietrza (G 109)

WYNIK: zapomniałam, chyba podobnie jak przy kodzie 58

29 (Prędkość obrotowa kompresora klimatyzacji - równy obrotom silnika x 1.2 (RPM) )

WYNIK: 0

52 (Kanał graficzny 1 – pod warunkiem, że kompresor klimatyzacji jest wyłączony – wyświetli się 88.8..)

WYNIKl: 5 (nie ma go w ogóle we wpisie błędów)

---

Z powyższego wynika, że nie działa mi czujnik temperatury w podsufitce i desce rozdzielczej (wskazania 0*C). I komputer niestety nie wie, jaka jest temperatura wewnątrz samochodu. Chciałbym zapytać jak dobrać się do tych czujników, jak one wyglądają i może jakieś linki z Allegro.

Dziwi mnie fakt, że nie załącza się sprężarka, a na kanale 29 klimy (29 Prędkość obrotowa kompresora klimatyzacji - równy obrotom silnika x 1.2 (RPM) ) cały czas widoczna jest wartość: 0.

Druga dziwna sprawa to, że na kanale 52 panelu klimy (Kanał graficzny 1 – pod warunkiem, że kompresor klimatyzacji jest wyłączony – wyświetli się 88.8..) nie wyświetla mi żadnego błędu ze spisu, lecz wyświetla cyfrę 5. Nie wiem o co chodzi.

Co radzicie zrobić? Wymienić czujniki? (czy bez nich kompresor powinien się załączać?) śnieżynka świeci się na panelu, prędkość obrotu wentylatorów zgadza się z temperaturą (tzn. im temperatura w aucie bliższa do ustawionej to wieje słabiej, pomimo wskazań wewnętrznych czujników na 0).

Sytuacja jest ciężka do ogarnięcia, liczę na pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam pytanie czy rozwiązałeś problem ze swoją klimatyzacją??? bo u mnie jest dokładnie tak samo jak u ciebie... dzieki za odp:) pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podsufitce chyba nie ma czujnika fabrycznie, nie wiem czemu jest kanał od niego ale raczej nie ma w b5. Na forum passata widziałem że właśnie w podsufitce nie ma. Więc do sprawdzenia tylko czujnik w desce ten z wiatraczkiem koło panelu klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w podsufitce to nie chodzi czasem o ten za plastikiem przy pacach??Bo podobno tam jakiś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...