Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Problem z olejem w układzie prowadzącym do intercolera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dzisiaj postawiłem Audi A4 do chipowania i pojawił się problem. Pokazał się olej w rurach prowadzacych do intercolera, zaślepiony EGR, wymieniony czujnik N75, nie ma ubytków oleju w silniku, prosze o poradę....

Opublikowano

no ale w czy problem, ile tego oleju tam masz?? olej (w zasadzie jego ślad) zawsze bedzie w dolocie, zalezy ile go tam jest.

Opublikowano
  • Autor

No jak wyciąnelismy mapsensor to był cały mokry, tak jakbyś włożył mapsensor do butli z olejem, lało się z niego...a i jeszcze jedno pytanko sstrasznie słabo nabijała turbina cisnienie tylko1,4 a powinna do 2,2 bo wielu godzinach poszukiwań okazało się że miałem odciętą wtyke przy czujniku N75...wie ktoś moze dlaczego...??? a i po założeniu nowych pinów i podpięciu czujnika autko zbiera się do 3biegu oki a 4 i 5 bieg tak jak przed usterką, czyli bardzowolno wchodzi na obroty 2 - 3 tyś.... jaka możebyć przyczyna????

Opublikowano

Oj bęziesz miał turbinkę do roboty,Śladowe ilości oleju zawsze będą ale takie jak opisujesz :thumbdown:Jak teraz tego nie zrobisz to turbo puśći ci olej tak że silnik mało ci z ramy nie wyskoczy.

Opublikowano

no to chyba czeka Cie regeneracja turbo kolego ;/ miałem podobną dolegliwość w starej 80tce. koszt ok 900zł polecam firmę TURBO TEC z Jaworzna http://www.turbo-tec.pl/ ślesz kurierem a oni odsyłają... dają rok gwarancji ;]

Opublikowano

albo nowka albo dobra używka, regeneracja ostateczność, kolega do A3 AHU wyrwał dobrą uzywke za 600 zeta

Opublikowano

ja osobiście wolałem zregenerować niż używke kupic nie wiadomo ile taka pociagie znów jak ktoś wcześniej jeździł.. może nie mieć luzów ale jednak coś z nią moze być nie tak, a przy regeneracji zostawią body wymienią cały środek i jeszcze gwarancje dadzą używka 600zł mówisz... mnie regeneracja kosztowała 900...

  • 2 lata później...
Opublikowano

dołączam się do tematu...

w okolicach intercolera pojawił się olej, gdy odkręciłem ten wąż to wyleciala z niego niewielka ilość, pare ml. gdy sprawdzilem go w środku było mokro. i pojawia się pytanie: czy tak powinno byc? czy to jest oznak zużycia turbiny? przebieg 193tys potwierdzony VAG.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.