Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Półoska się kreci, a auto nie jedzie


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pilna sprawa. Wrzucilem jedynke, ruszylem i po 10m auto przestalo jechac. Zatrzymalem się, wrzycilem jedynke a auto dalej nie chcę ruszyc tylko jakis szum z przodu. Podnioslem auto, wrzucilem jedynke i kola się kreca. Szok. Ale że jestem daleko od domu, to chcialem sprawdzic co jest grane i czy na trasie mi się nie wysra. Przejechalem kilka km i nic się nie dzialo. Ale na koncu ruszylem ostro z jedynki i znowu się wysralo... Podnioslem znowu auto i prawa poloska się kreci ale kolo nie. Co się moglo wysrac? Czy to przegub? Wczesniej mialem problem z oslona przegubu bo najpierw się rozleciala, a pozniej mechanicy tak zakladali że 3 razy wymienialem bo ciagle spadala :(

Sprawa pilna bo jestem 400km od warszawy...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnioslem znowu auto i prawa poloska się kreci ale kolo nie. Co się moglo wysrac? Czy to przegub?

100% przegub sie rozpadł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny przypadek, też myślałem że to przegub padł :kwasny:. Okazało się że półoś wyskoczyła tylko z przegubu niby jest to nie możliwe ale jakiś mądry mechanik :thumbdown: u poprzedniego właściciela musiał coś przy nim grzebać bo składając wszystko w całość zamienił ten plastikowy dystans na grubszy i zabezpieczenie na półosi nie spełniało swojej roli :no: . Troszkę się z tym namęczyłem zanim doszedłem gdzie tkwi błąd plus koszty holowania auta na lawecie żeby auto ściągnąć z trasy do domciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wcześniej przgub nie trzeszczał

może byc tak jak napisał mój przedmówca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozebrac przegub, wyczyscic i wsadzic jeszcze raz? Kufa troche się boje że mi się wysra po drodze:([br]Dopisany: 04 Kwiecień 2010, 12:51_________________________________________________Jak podnioslem auto to w powietrzu kola ruszyly, pozniej dopiero po ostrzejszej jezdzie znowu się wysralo. Wczesniej nie stukal. Da się rade jakod sprawdzic czy wypadl czy rozlecial bez rozbierania?[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2010, 13:02_________________________________________________No i wyszlo... Rozebralem wszystko i poloska się urwala w tym rowku gdzie wchodzi pierscien sprezynujacy blokujacy poloske przed wypadnieciem z przegubu... Teraz się zastanawiam czy nie mam jakiejs super mocy w moim aeb skoro poloski urywam:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na max skręceniu kierownicy przesadziłeś z gazem i poszłooooo.....

masz EDS ???? jeżeli tak, to wiele wyjaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to się stalo na prostej drodze, dzien wczesniej zrobilem trase 400km i tyle, zadnego swirowania na skreconych kolach bo ja nie mam bmw i od wczoraj prawka :)[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2010, 20:24_________________________________________________No i wyszlo. Poloska sie urwala. Na fotce widac w jakim ciekawym miejscu...

imag0021yc.jpg

A teraz ciekawostka. Prawa poloska z anglika nie pasuje do "normalnych" aut bo jest krotsza. Niby ta sama buda ale jednak. Przed zakupem polecam sprawdzic dlugosc bo sie mozna zdziwic i niezle wkur..ic. Z przegubami prawa ma 65cm (anglik 63)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...