Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Po wymianie skrzyni biegow...pytanie


maciek_gdansk87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mialem ostatnio taka stluczke i zniszczylo sie pare rzeczy. wymienilem skrzynie biegow bo wygladalo na to ze roznicowka padla- brzeczalo i huczalo przy hamowaniu silnikiem i samochod takich leciutkich wibracji dostawal.

Teraz wstawilem skrzynie uzywana wszystki ladnie, biegi wchodza leciutko, buczenie przy hamowaniu silnikiem zniknelo ale troche sobie gwizda np na 3 biegu o 1800-2100 obrotow potem znika, na 4 biegu np. od 1500-1800 obrotow- robi sie coraz glosniejszy gwizd wraz z nabieraniem predkosci a potem znika i jest normlanie. Skrzynia ta co wstawilem nie byla uzywana przez okolo 4 miesiace (lezala sobie)- mechanik zamiast zlac caly olej ktory pewnie sie zlezal troche (niby mowil ze dobry jest) to zrobil tylko dolewke.

Czy ten moze byc przyczyna takiego gwizdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien,że to skrzynia?

może słyszysz turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % skrzynia. przed wymiana skrzyni biegow tego nie bylo (za to na starej skrzyni byly atrakcje tj. szelest przy hamowaniu biegami). wlozylem skrzynke uzywke szelest zniknal natomiast pojawil sie gwizd przy nabieraniu predkosci (cichutki ale wkurza mnie jak wiem ze tego nie bylo). i mam takie pytanie czy moze to byc spowodowane zlezalym olejem ? bo skrzynka nei byla uzywana przez ok 4 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne zeby skrzynia gwizdała :mysli:

Zakres obrotów odpowiadał by mniej wiecej turbinie tak jak sugeruje GILI ale skoro jestes pewien ze to skrzynia to najlepsze co możesz teraz zrobić to wymiana oleju najlepiej ori z ASO bo jakieś zamienniki zimą mogą cie załamać.

Dziwi mnie, ze mechanik nie wymienił oliwki przy zakładaniu nowej skrzynki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...