Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przytatrte drzwi, sprawcy brak, wycena - szkoda drobna, PTU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ktoś przytarł mi drzwi od strony pasażera z przodu. Ślad nie jest wielki ale widać, dwie rysy są dość głębokie. AC mam wykupione w PTU. Zgłosiłem to jako szkodę drobną (do 1500 zł) żeby nie tracić zniżek. W poniedziałek umówiłem się na wycenę szkody. Na co się zdecydować czy na naprawę w warsztacie czy przelew na moje konto i naprawę na własną rękę? Ile może kosztować naprawa takiej szkody? Na moje oko nie da się tego spolerować, i drzwi są do malowania. Wgnieceń brak. Nie chce zostać wyrolowany przez likwidatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat, aby nie zakladac nowego...

Generalnie przydarzyla mi sie identyczna sytuacja dzis na parkingu!! Wracam do auta, patrze a tu przetarte tylne lewe drzwi oraz nadkole :rant: :rant: Zly jestem na maxa!

Teraz pytanie , bo mam wykupione AC w PZU , co robic zglaszac to do nich? Ewentualnie jak wyglada procedura takich dzialan, bo nie chce stracic znizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś przytarł mi drzwi od strony pasażera z przodu. Ślad nie jest wielki ale widać, dwie rysy są dość głębokie. AC mam wykupione w PTU. Zgłosiłem to jako szkodę drobną (do 1500 zł) żeby nie tracić zniżek. W poniedziałek umówiłem się na wycenę szkody. Na co się zdecydować czy na naprawę w warsztacie czy przelew na moje konto i naprawę na własną rękę? Ile może kosztować naprawa takiej szkody? Na moje oko nie da się tego spolerować, i drzwi są do malowania. Wgnieceń brak. Nie chce zostać wyrolowany przez likwidatora.

jeżeli rysy są głębokie to w grę wchodzi tylko malowanie "naprawcze"

jeśli masz lakier koloru perłowego być może bedzie potrzeba "cieniowania" jeszcze błotników

Jeżeli listwy drzwi są przyklejane, to likwidator powinien przyznac je do wymiany - tak mówi technologia naprawy producenta.

Poczytaj sobie dobrze warunki umowy AC, podjedź tez do jakiegoś lakiernika o popytaj jak to widzi

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...