Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Przy maksymalnym skręcie kierownicy coś piszczy


bbest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie znalazłam takiego wątku dlatego piszę do was z prośbą o podpowiedź co może być nie tak.

Ostatnio, a dokładnie od wczoraj podczas cofania (mam automat - nie wiem czy to jakaś różnica) i maksymalnie skręconej kierownicy nie ważne czy w lewo czy w prawo, coś piszczało, jakby jakiś pasek? Nie mam pojęcia skąd ten dźwięk dochodzi. Najgorsze jest to że mam samochód od ok. 3 tygodni, na początku się cieszyłam wszystko chodziło super. Pojechałam dokładnie tydzień temu wymienić rozrząd i od tamtego czasu mam wrażenie że dziwne rzeczy się dzieją. A to silnik mi głośniej pracuje (jakby coś pukało), teraz to piszczenie przy max. skręconych kołach...

A na dodatek muszę wymienić rury turbo od egr i dowiedziałam się w intercarsie że muszę kupić je w salonie volkswagena..

Trochę opadły mi skrzydła..

Wiecie czego może to być przyczyna?

Ewel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź jutro na spota do Promenady (parking 3 poziom godz. 19) - kilka głów zajrzy pod maskę i może coś znajdą.

A piszczenie przy max. skręcie to zapewne pompa wspomagania - sprawdź poziom płynu w zbiorniczku i nigdy nie trzymaj kół skręconych na maxa (piszczenie-wystarczy lekko odpuścić) - wtedy pompa jeszcze pewnie pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli:

Wszystko jest możliwe :decayed:

Według opisu ciężko stwierdzić co to dokładnie może być - trzeba to osłuchać, obejrzeć. Innego wyjścia nie ma.

I dobrze by było, gdybyś to szybko zrobiła, bo jeśli faktycznie mechanik coś spierd... to może być nie wesoło. Ale może to być też poprostu zbieg okoliczności.

Jak Ci nie po drodze do Promenady (następny spot w kolejny wtorek), to podjedź do dobrego mechanika, niech na to spojrzy.

Na forum polecana jest ul. Przasnyska 2B. Ja mogę polecić kogoś na Sowińskiego. Ewentualnie poszukaj jeszcze kogoś w dziale polecane warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, podjadę dziś po pracy do Chotomowa do tego gościa co robił mi rozrząd. Napiszę do Was wieczorkiem co facet mi powiedział.

3majcie się.[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 07:28_________________________________________________No i moi drodzy okazało się że padło mi kółko pasowe alternatora. W intercarsie ta część kosztuje 200 zł a po rabacie zapłaciłam za nią ok. 140 zł. Mechanik powiedział że wymiana tej części to od 100 do 150 zł. Tak na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem..

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego takie rzeczy trzeba osłuchać wprawnym uchem, bo przypadek przypadkowi nie równy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, mam taki sam objaw - przy skrecie maksymalnym na postoju zwykle piszczy jakby pasek. Tyle ze zmienialem to sprzegiełko alternatora jakies 20tys temu, na ile ono starcza? Mozliwe ze juz sie skonczyło?

A jesli nie to co moze byc innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to byly pierwsze objawy padania magla. Piski sporadyczne przy pelnym skrecie. Az w koncu zachrobotalo i magiel wypluł z siebie plyn :) Ale te piski trwaly kilka miesiecy zanim magiel padł.

..Zmienialem paski, napinacze i dalej piski (sprzegielko wymienilem 20kkm wczesniej wiec je zostawilem w spokoju). Po wymianie magla jak narazie spokoj, zero piskow i bloga cisza :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile Ciebie ta wymiana maglownicy wyniosla? (bo rozumiem ze magiel to maglownica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile Ciebie ta wymiana maglownicy wyniosla? (bo rozumiem ze magiel to maglownica)

wyszlo ok 200 funtow z wymianą (magiel regenerowany i kumpel zalozyl oczywiscie nie za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...