Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szarpanie automatem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mój znajomy kupił a4 tdi 110KM 97r automata wszystko by było dobrze gdyby nie te szarpanie mianowicie jak rusza i wciśnie gaz do końca to przy zmianie na drugi bieg jest mocne szarpnięcie tak przy 4-4,5 tys obr silnika ale tylko przy zmianie z 1 na 2 puźniej jest ok

prosze o pomoc

Opublikowano
mój znajomy kupił a4 tdi 110KM 97r automata wszystko by było dobrze gdyby nie te szarpanie mianowicie jak rusza i wciśnie gaz do końca to przy zmianie na drugi bieg jest mocne szarpnięcie tak przy 4-4,5 tys obr silnika ale tylko przy zmianie z 1 na 2 puźniej jest ok

prosze o pomoc

przy takim stylu ruszania to niedlugo jak szarpnie to zobaczy skrzynie przed maska ..... :twisted:

Opublikowano

to raczej jest normalne. przy spokojnej jezdzie automat plynnie zmienia biegi a przy ostrej szarpie

Opublikowano

jest chyba ktos na forum kto ma AFN-a w aftomacie (chyba czerwone A4) ... zobaczymy co on powie ... i jak rusza ... ;-)

Opublikowano

Witam ja tez posiadam automat i nawet gdy wciskam do oporu gaz to bieg zmienia plynnie tylko jedynie go "tak jakby na sprzegle przeciaga" wiec mam wrazenie ze nie ma sensu wciskac na 1 biegu do konca bo i tak jest slabsze przyspieszenie niz wciskajac gaz troszke wolniej jednym równym ciagiem.No i w koncu jest to automat a nie jakas sportowa sekwencja ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

to normalne przy wciskaniu do dechy. Automaty mają (nie wiem jak to się fachowo nazywa) 'kickout' albo 'kickup'.... W wolnym tłumaczeniu 'dają kopa' :)

[ Dodano: 2006-07-13, 22:09 ]

Gajzer ty chyba masz takie samo cacko jak ja :) masz automatyczną skrzynię?

Opublikowano

o kickdown'a Ci chodzi :mrgreen: ale to jest poprostu redukcja na najbardziej optymalny (max przyspieszenie) przy wcinieciu gazu do dechy

Opublikowano
to normalne przy wciskaniu do dechy. Automaty mają (nie wiem jak to się fachowo nazywa) 'kickout' albo 'kickup'.... W wolnym tłumaczeniu 'dają kopa' :)

[ Dodano: 2006-07-13, 22:09 ]

Gajzer ty chyba masz takie samo cacko jak ja :) masz automatyczną skrzynię?

nio mam , i fajowa jest, jak chcem zmieniam biegi recznie (tip tronic) a jak chcem odpoczac to daje na d i mam wszystko w D.. ;)

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

może ktos z Was wie co to może być tzn przy przyłączeniu z 2 na 3 czasem czuć mocne szarpnięcie (nie zawsze) natomiast inne biegi wchodzą za każdym razem płynnie :cry:

Opublikowano

pewnie ktorys z elektrozaworow :( poszedł spac:( u nas jest z 1na2 no i niestety wymiana elektr. nas czeka:)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

jaki to jest przypuszczalny :rolleyes: koszt?

Opublikowano
jaki to jest przypuszczalny koszt?
to ci powie mechanik jak targnie skrzynie:) nasze szarpanie z 1 na 2 zakonczone wymiana 3 elektrozaworow jeden 400zł do tego konwerter 500zł i olej filtr uszczelka 320zł plus robota:) i smigamy 1000 km do wymiany oleju:)
Opublikowano

marcinA4 TDI, witanko, ja mam podobny problem i nie jest to normalne. moją skrzynie oddaje do naprawy ponieważ żaden automat nie powinien szarpać. Mój problem to zrywanie na pierwszym biegu. Jak jest zimny to po dodaniu gazu jakby nie wchodził pierwszy bieg. Prawdopodobnie jest to problem mechaniczny

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 28-04-2007, 09:19 ]

dział Newbie proszę najpierw

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.