Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Pytanie o przepływkę


Rogu

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, pytanie dosc dziwne...

Musialem wymienic przeplywke, kupilem na allegro odpowiedznik po numerze czesci 217 112 zakladam i okazuje sie ze wtyczka jest troche inna ;(

W starym przeplywomierzu byly 4 "nazwijmy to bolce" i w nowym tez sa 4. Moge podlaczyc przez kable ten nowy ?? chodzi o to czy bedzie dobrze pracowal bo przeplywka chyba tylko wysyla dane o masie powietrza tak?? bo jesli tak to teoretycznie moge tak zrobic..

Poradzcie cos ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ro pinowa po numerze i wtyczka jest lekutko mniejsza i ma te "szyny" dzieki ktorym nie mozna wsadzic kostki odwrotnie po dwoch stronach a ori ma po jednej :blink:

caly jest taki sam tylko kostka mniejsza :thumbdown:

zastanawiam sie wlasnie czy olac to ze jest inna wtyczka i nie poprowadzic sobie kabli od tej kostki do wtyczki instalacji

dzisiaj jade na kompa to zobaczymy czy przeplywka bedzie problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz aukcje z ta przeplywka bo wydaje mi sie ze jakis chlam kupiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos mi sie nie chce wierzyc ze to oryginal w takiej cenie wiec pewnie dlatego nie pasuja wtyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ori to nie jest to wiem bo nie ma na nim numerow tylko pomaranczowa naklejka z napisem Air Flow Meter :good: to akurat mniejsza z tym bo wrzuce pozniej fotke jak rozwiazalem ten problem, tylko wieczorem okaze sie czy parametry sie zgadzaja... komputer prawde Ci powie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, audi nie lubi nie ORI takich rzeczy i rozne kwiatki pozniej sie dzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba ma calkowita racje, mnie tez doradzono zakup uzywki, aby uniknac klopotow zwiazanych z MAFem (przeplywka).

Wszystko dziala bez zarzutu!

Pozdrawiam wszystkich kolegow, ktorzy pomagaja i doradzaja w trudnych sytuacjach. Dzieki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki. :polew:

Nowy oryginalny przepływomierz Bosch-a można mieć za 500 zł al;bo i mniej, jak się wie gdzie i jak zapukać.

Ja dziś sobie właśnie zakupiłem, bo stary mechanicznie mi się uszkodził.

Ładnie pokazuje 150 mg/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki. :polew:

Nowy oryginalny przepływomierz Bosch-a można mieć za 500 zł al;bo i mniej, jak się wie gdzie i jak zapukać.

Ja dziś sobie właśnie zakupiłem, bo stary mechanicznie mi się uszkodził.

Ładnie pokazuje 150 mg/s.

ori bosch 500zl - 150 zwrotu za stara (chyba) i wyszlo 350 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ty masz tani, bo masz HFM-5,a w pierwszych 1.8T były HFM-2. One są droższe, ale i tak można kupić poniżej 500 zł nawet nie zwracając starego, bo mechanicznie uszkodzonych nie przyjmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a gdzie można oddać stary przepływomierz za kasę?

Ostatnio wymieniłem u siebie na nowy PIERBURGA (sam wkład-to co wchodzi w dolot), nie ma on już tego włosa(który nawala) co bosch, tylko jest elektronika (płytka) i jest podobno bezawaryjny. koszt 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...