Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pedał sprzęgła został w połowie położenia


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdarzyła mi się dziś dziwna sytuacja. Wcisnąłem pedał sprzęgła, wbiłem bieg, w tym samym czasie podjechał znajomy z boku i gadaliśmy "przez okna" samochodów. Jakoś tak zostałem z nogą na sprzęgle i tym biegu. Gadaliśmy dobre parę minut (5-10) no i pojechałem. Jednak w drodze czułem jak by inne auto w sensie nie mogłem wyczuć go przy ruszaniu. Ruszał zaraz po podniesieniu pedału sprzęgła, i wtedy zauważyłem że pedał jest niżej niż inne :decayed: Jak by w połowie normalnego skoku.

Sprawdziłem czy nie ciągnie sprzęgło, czy rusza dobrze nawet z wysokich obrotów itp. Wszytko ok. Więc chwyciłem za pedał sprzęgła ręką i pociągnąłem go do góry, jak by przeskoczył delikatnie i wrócił do swojego normalnego położenia. Robiłem kilkakrotnie próbę znów z wciśnięciem sprzęgła i trzymaniem go długi czas ale ni mogę powtórzyć sytuacji. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to wysprzęglik, albo się zaczyna wysypywać albo masz gdzieś wyciek płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to wysprzęglik, albo się zaczyna wysypywać albo masz gdzieś wyciek płynu hamulcowego.

też skłaniałbym się ku tej wersji, dla pewności sprawdź :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na początek przepompuj układ hydr.sprzęgła świeżym płynem....

może tez się kończyć docisk sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo wyciek płynu hamulcowego by nawet pasował, parę miesięcy temu miałem za niski stan, więc gdzieś go ubyło. Zaciski jak patrzyłem są suche. Gdzie popatrzeć teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz na przeciwko autka to po stronie prawej tam gdzie masz zbiorniczek plynu chlodniczego laczenie skrzyni z silnikiem troszke dalej masz silownik sprzegla i tam powino byc mokro bedzie potrzebne male lustereczko zeby obejrzec dokladniej chyba ze wyciek byl maly to moze wycieklo do gumu i bedzie trzeba wyciagac wysprzeglik silownik sprzegla[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 21:05_________________________________________________na 23 zdjeciu masz silownik sprzegla i tam trzeba szukac wycieku

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_zamiana_kola_dwumasowgo_na_kolo_jednomasowe_afn_1z-t81238.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zaobserwować go z kanału, znajduje się po stronie kierowcy między beką a grodzią. W AJM jest tam taka felerna aluminiowa nakrętka która pęka. Niestety dostępna jest z całym przewodem w ASO. Zaznaczona na schemacie i widoczna na zdjęciu poniżej.

60844a2a82321cefm.jpg

tutaj widać jak przewód hamulcowy łączy się z wysprzęglikiem i pęknięty wzdłuż element aluminiowy.

cf0e9c956a0fe21cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :>

obczaję u siebie i powiem czy to coś w tym "klimacie"[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2010, 16:57_________________________________________________no i podcieka ten wysprzęglik :gwizdanie:

trza będzie się tym zająć

Dzięki panowie za fachową pomoc :notworthy:[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2010, 22:12_________________________________________________

panowie ile kosztuje taki wysprzęglik i co jeszcze mam kupić bo cos w sklepie gość mi się mota i nie wiem czy nei wie czy chce coś droższego mi wepchnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie jak widzisz to cały czas cieknie. 2-3 stówy zdaje się ten przewód plus płyn, wymiana, odpowietrzenie. Pytanie czy Ci cieknie z wysprzęglika-ten plastikowy duży element, czy z tej nakrętki jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nakrętka jest do odratowania, mój kolega mówi że da się to pospawać :blink:

Nie wiem co u mnie cieknie musiał bym to wymyć i patrzeć :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłownik firmy LPR(dobra firma) niecałe 180zl

Sachs - 230zł

TRW - 250zł

sa tez dostepne zestawy naprawcze siłownika około 20zł osłonka trzpienia , uszczelniacz,koronka i kapturek na odpowietrznik

http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?towkod=162121171721&pic=0&moto=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta przejściówka właśnie puszczała i płyn hamulcowy uciekł do tego stopnia, że na Fisie wykrzyknik się pojawił, a pedał do końca uciekł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jeszcze raz panowie, chociaż wiem na jakich kosztach stoję :good:

u mnie ta przejściówka właśnie puszczała i płyn hamulcowy uciekł do tego stopnia, że na Fisie wykrzyknik się pojawił, a pedał do końca uciekł

coś jak u mnie co parę miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...