Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Zabawy" na mokrym


Hotest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj ostro popadalo .... wiec pomyslalem ze w koncu moze uda mi sie pobawic sie moim :quattro:

Niestety nie udalo sie za bardzo bo nawet przy wylaczonym esp samochod trzymal sie jak przyklejony do drogi ...

Zabawa zakonczyla sie uszkodzeniem przegubu (chyba - tyrkotanie przy skrecie w prawo po lewej stronie) i uszkodzniem prawdopodobnie lozyska w prawym przednim kole (od czasu do czasu cos buczy)

Ani nie szarpalem sprzeglem ... jezdzilem troche ostro i staralem sie ustawiac do staru na zakretach zeby chociaz troszke postawic go bokiem ....

Dodam ze mialem juz dwa czteronapedowce i wychodzilo to mi znakomicie oraz bez zadnych strat materialnych ....

Jest to moje pierwsze audi quattro - kiedys mialem stara 100'ke ale to inne czasy - czy w 3 letnim samochodzie (tydzien temu skonczyla sie gwarancja) : :polew: uszkodzenie przegubu / lozyska to normalna rzecz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dajesz w palnik na skreconych kolach to nic dziwnego ze przegub sie teraz odzywa. Moze nawet dojsc do ukrecenia przy kolejnych probach pałowania samochodu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz czy dwa ;) Chcialem poczuc ze ten samochod daje troche przyjemnosci z jazdy - niestety jestem rozczarowany. W mazdzie 323 GTR czy Imprezie (nie wlasnej) nigdy nie odczulem takiej dolegliwosci :) No ale coz - czlowiek uczy sie na bledach .... pewnie z 1000 zl wyskoczy z kieszeni.... odnosnie przegubu ... warto zawracac sobie glowe jakimis zamiennikami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jezdzilem troche ostro i staralem sie ustawiac do staru na zakretach zeby chociaz troszke postawic go bokiem ....

Dodam ze mialem juz dwa czteronapedowce i wychodzilo to mi znakomicie

W mazdzie 323 GTR czy Imprezie (nie wlasnej) nigdy nie odczulem takiej dolegliwosci

To, że quattro nie dawało ustawic się bokiem,a Impreza czy Mazda robiły to bez problemu, wynika z zupełnie różnych koncepcji napędu 4x4 jaki zastosowano w tych autach.

W quattro mamy 50:50 (w normalnych warunkach) z możliwością płynnego rozdziału do 75% na przód lub tył.

W Imprezie, czy Maździe podział przód-tył jest stały i niezmienny (nie mam pojęcia w jakim procencie, ale raczej z przewagą tyłu).

Nie zmienia to faktu, że i quattro daje radę: http://www.youtube.com/watch?v=-de2BOHfM5Q :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam sie z Toba i wiem ze oba wymienione przeze mnie samochody maja innaczej ustawione napedy .... musze poczytac jak sprawic sobie wiecej przyjemnosci z jazdy quattro bo na poczatku podobalo mi sie ze sie trzyma drogi jak przyklejony a teraz zaczyna mnie to troszke nudzic

Znam ten filmik i bardzo sie zastanawialem w jaki sposob on go tak latwo wprowadzil w poslizg (lyse opony??)

Stalo sie cos dziwnego - przegub przestal tyrkotac :) probowalem go na rozne sposoby i nic .... tak czy inaczej umowie sie na serwis zeby zobaczyli czy czegos tam nie uszkodzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo mi to nawet na suchym d*pą zamiata jak dam ostro w pedał na łuku. A na mokrym to ojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo mi to nawet na suchym d*pą zamiata jak dam ostro w pedał na łuku. A na mokrym to ojej

No bo do zamiatania to trzeba miec odpowiednie konie i konkretne Nm :quattro: np. 550Nm pewnie przy obrotach biegu jałowego :shocked: :drool:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pogodzic z tym ze w tym samochodzie sie nei pobawie i jes to tylko dupowoz :)

Za tydzien jade do PL zobacze co to da rade na niemieckiej autostradzie ... moze jakis filmik zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...