Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprawdzanie turbiny vagiem


Orcio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje a4 po dodaniu gazu puszcza niewielkie ale widoczne niebieskie chmury dymu, oleju ubywa raczej średnio ale wychodzi na to że to właśnie on się spala, odkręciłem wydech od tylnej części turbiny i zauważyłem że wirnik ma luz wzdłuż osi turbiny tzw. wzdłużny to na oko ok 3-4mm ale nie czuć żeby zahaczał o obudowę a turbiny też raczej nie słychać, w przewodzie od intercolera(nie wiem jak to się pisze) są śladowe ilości oleju, jadąc autem co prawda nie czuć kiedy turbo się załącza ale fura jest raczej żwawa jak na swój przebieg (ponad 300 tyś km) tyle że strasznie dużo pali ok 10lit/100km. Dziś byłem u speca od tdi-ków podłączył vag-a i wykazało mu że turbawka pompuje ok 2.25 czyli jak to określił książkowo, vag pokazał również żle ustawiony zapłon i dawkę paliwa co drugie podłączone urządzenie (kts chyba) tego już nie pokazało WIEC CO TU JEST GRANE??? czy vag mógł podać błędne dane? Zastanawiam się czy regenerować turbinę czy kupić drugą używaną , znalazłem na szrocie od angola za 800pln na pierwszy rzut oka wygląda ok, czy może wcale tego nie ruszać i tylko wywalić katalizator bo chyba jest zapchany,

Pomocy niewiele wiem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u speca od tdi-ków podłączył vag-a i wykazało mu że turbawka pompuje ok 2.25 czyli jak to określił książkowo,

jezeli te wartosci sa w barach to chyba mechanik musi zmienic ksiazki .... :naughty:

to nie jest prawidlowa wartosc dla seryjnego AFN-a ... !!!

mam 2 rady :

niech mechanik zmieni ksiazki

a Ty zmien mechanika ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym, robił regeneracje pamiętaj nie wiadomo co kupisz a tu masz gwarancje na zrobioną turbine i wyrzuć katalizator najlepiej zrób logi dynamiczne i wrzuć do odpowiedniego działy to coś więcej się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika zmienię na pewno ale zdaję się że określił to jako 2.25 lub 225 nie wiem jakiej jednostki ciśnienia ale na pewno takie cyfry się pojawiły bo kątem oka spoglądałem na wyniki podczas sprawdzania fury. Jaka jest prawidłowa wartość doładowania turbiny w afn-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykazało mu że turbawka pompuje ok 2.25 czyli jak to określił książkowo

u mnie w vag-com pokazuje też coś koło 2250, ale trzeba odjąć ciśnienie atmosferyczne od tego i powinien wyjść prawidłowy wynik, czyli max 1.25 bara doładowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś konsultowałem się z kolejnym magikiem od tdi ten wydaje się bardziej wiarygodny według niego turbina morze pompować właściwe ciśnienie do końca swego żywota chociaż nie wiem jak on się objawia bo mojej turbawki jeszcze mocno nie słychać niebieska zasłona dymna z tyłu pojawia się tylko przy zmianie biegów i jest bardzo niewielka ale firma garrett od dwóch lat nie dostarcza już zestawów naprawczych do turbin więc firmy regenerujące je wkładają do środka jakieś podróbki. Niby dają 12 miesięcy gwarancji ale różnie bywa z jej uznawaniem przez firme. Gość który się tym zajmuje sam przyznał że połowa się udaje naprawić a połowa nie. natomiast zakup używanej też jest bardzo ryzykowny bo nie mogę zbytnio sprawdzić w jakim stanie jest turbina poza sprawdzeniem luzu wzdłużnego. Znalazłem na szrocie używkę która była jeszcze przy silniku-leżało to wszystko na dworze przykryte plandeką wydłubane z angola i jeszcze cenili 800 pln. Możecie mi coś doradzić bo naprawdę szkoda mi pozbywać się tego auta z powodu zużytej suszarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orcio1 Witaj

poszukaj u nas na forum ostatnio była do sprzedaży suszarka ....ponoć bardzo dobra ... w rozsądnej cenie:hi:

Tu masz ...

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_turbina_w_idealnym_stanie_kolektor_ssacy_katalizator_egr-t130139.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jakąś gwarancje że ona faktycznie jest dobra? ale dzięki wielkie za info jutro dzwonie w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...