Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mocny stuk przy nagłym puszczeniu nogi z gazu.


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to może być. Samochód dość mocno hałasuje w zawieszeniu jadąc na nierównej nawierzchni (np. droga z kostki granitowej ). Taki sam wyrażny stukot słychać dokładnie w momencie kiedy puszczam pedał gazu. Najwyrażniej to słychać przy puszczeniu nogi z gazu przy zmianie biegu z jedynki na dwójkę czyli przy małych prędkościach. Stawiacie na wahacz, końcówkę drążka czy może poduszka pod silnikiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam górne wahacze ponieważ pamiętam jak 2 lata temu miałem wyeksplatowany prawy górny wahacz to zawsze przy najeżdzie na jakąś wypukłość w drodze np. próg zwalniający słychać było głośny stuk.

Macie jakiś prosty sposób na szybkie zdiagnozowanie górnych wahaczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka kolego :good:

miałem 2xB5 i w obydwu takie przypadki , wahacze nie mają nic do tego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka kolego :good:

miałem 2xB5 i w obydwu takie przypadki , wahacze nie mają nic do tego :wink4:

No ale czy zużytą poduszkę silnika też słychać przy jeżdzie po nierównościach ??? Pytam bo to ten sam dzwięk słychać przy nagłym puszczaniu nogi z gazy i przy jeżdzie po wypukłościach np. progi zwalniające .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie się pod temat bo mam również taki problem.. :( stuki przy szarpnieciu na 1 czy 2 nagłe dodanie gazu zmiana biegów oraz progi zwalniajace... oraz przy hamowaniu pulsacyjnym jak by cos stukało przy prawym kole... :(

zawieszenie sprawdzone na stacji diagnostycznej wszystko ok... jak miałem walniętą prawą poduszkę silnika to inny był to dzwięk... po wymianie jej cisza... dodam żę jest też rezonans jak sie na 4-5 tys obr da... włosy sobie wyrywam i nie mam pojecia co to może być... :wallbash::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy zużytą poduszkę silnika też słychać przy jeżdzie po nierównościach ??? Pytam bo to ten sam dzwięk słychać przy nagłym puszczaniu nogi z gazy i przy jeżdzie po wypukłościach np. progi zwalniające .

no nie powinno być słychać poduszki na nierównościach , a odpowiedz mi na pare pytań :

1. zmieniałes juz kiedyś zawieszenie w swoim aucie ,lub moze zmieniał poprzedni właściciel ??? chodzi mi o to czy cały czas masz ori zawias , czy juz nie.

2. jaki masz przebieg

bo wiesz , ogólnie zasada jest taka , ze dopóki nie zdejmiesz wahaczy które wsadziła fabryka to wszystko jest git , ale w momencie wymiany na jakis zamiennik , moze to byc nawet lemforder , bedziesz musiał wymieniać co roku lub dwa lata , i dystans kilometrów przejechanych w tym czasie nie ma wiekszego znaczenia , jest obojetne czy zrobisz w tym czasie 30.000 czy 60.000 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebieg to sprawdzony 145 000km. Z zawieszenia to narazie wymieniłem tylko prawy górny wahacz cztery lata temu przy około 95000km. Reszta zawieszenia jest fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...