Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z czwartym biegiem


damianek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zwracam sie o pomoc z kolejnym problemem, tym razem chodzi o skrzynię biegów. Wracając dzisiaj do domu nagle przestał działac czwarty bieg a dokładniej to wygląda tak że po wrzuceniu czwartego biegu bieg ten wyskakuje, ciągnie na tym biegu tylko przy mocnym przytrzymaniu lewarka do tyłu i to też nie zawsze bo wystarczy mocniej wcisnąć gaz i bieg wyskakuje. Przed tą awarią nic nie zgrzytało co by mogło zapowiadac problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie również stała się podobna rzecz. Kupiłem auto w niedziele i wszystko było ok.. jadąc wczoraj do domu (środa) wyskoczył mi właśnie 4 bieg.. Chcąc go włączyć dało się słyszeć zgrzyty. Teraz ciągnie jedynie jak się mocno przytrzyma lewarek, ale szkoda w ogóle włączać bo wszystko zgrzyta jak cholera ;/

Mechanik powiedział, że naprawa jest niezbyt opłacalna i lepiej wymienić skrzynie.. Moje A4 ma silnik 1,9 TDI 90 KM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie Koledzy nowych skrzyń. Auta mają po 15 lat i zapewne bardzo wysokie przebiegi więc nie ma się co dziwić, że skrzynie nie wytrzymują. Skrzynki od 110 km silników pasują, nie tylko od a4, ale też od passata i superba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej będzie kosztować skrzynia ? Tzn na Allegro mogę sprawdzić, no ale ile warto dać, żeby nie przepłacić ? ;>

No i jak to jest z montażem ? Trudno to zrobić samemu, co jest potrzebne ? ;>

@bartek723

Jestem zielony, a nawet i fioletowy w tych tematach.. nie pomogę =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...