Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Niski poziom cisnienia oleju i zapalajaca sie kontrolka oleju . pomocy


goralesko25

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mialem problem z iskra na jednym cylidrze , jezdzilem tak miesiac . po naprawie gdy sie rozgrzeje silnik to pali sie kontrolka oleju . pierwsze co to wymienilem olej bo ten stary byl zmieszany z bezyna . po wymianie to samo . podlaczylem pod kompa i sprawdzilem cisnienie oleju i pokazal minimalne.

czy moge tak jezdzic????

co moze byc przyczyna????

POMOCY[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:08_________________________________________________jest to 18 t 1996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to wymienilem olej bo ten stary byl zmieszany z bezyna

nie wygląda to na pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem pod vaga i sprawdzilem cisnienie oleju . so 3 poziomy

ja mam najnizszy[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:33_________________________________________________czy moze byc zapchany filtr w pompie oleju????

jak wymienialem olej to pszeplukalem silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem pod vaga i sprawdzilem cisnienie oleju . so 3 poziomy

ja mam najnizszy

chodzi mi o to, w których blokach pomiarowych pokazuje ciśnienie-pytam z ciekawości,bo jak mi sprawdzali,to musieli wpinać manometr w miejsce czujnika,więc jeśli jest taka opcja-czemu z niej nie korzystać :wink4:[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:36_________________________________________________

czy moze byc zapchany filtr w pompie oleju

jest takie sitko-ono u mnie było zapchane i nie było ciśnienia-skutek-wymiana turbawki+inne koszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik pracuje cicho . panewek jeszcze nie slychac . [br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:38_________________________________________________co proponujesz ???

wyczyscic pompe oleju czy wymienic na nowa

turbo chyba jeszcze zyje ma cztery lata

[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:42_________________________________________________dlugo jezdziles bez cisnienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję dostać się do pomy-wjąć smoka,wyczyścić razem z pompą i wtedy jedno masz wyeliminowane,jak problem nie ustapi to musi być gdzieć "przeciek",gdzie ucieka olej,ale wtedy byś zauważył znaczne ubytki oleju :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo jezdziles bez cisnienia??

ok.300km i auto stanęło w połowie drogi z DE do Pl o 4 rano-jechałem na wakacje,więc nie musze opisywać całej otoczki problemu i jego następstw... :wink4:[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:47_________________________________________________

czy pompa oleju pasuje od 1.8 bez turbo???

trzebaby sprawdzić-czekaj ,zaraz zobaczę :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się połączyć ze stronką vagcata :confused4:[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:50_________________________________________________

wyciek mam ale lekki pod filtrem oleju

chodzi mi o ubytki oleju w środku do silnika z miski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie ze ten wyciek ma duzy wplyw na cisnienie.

wczesniej dolewalem litr oleju na tydzien - wyciek byl przez czujnik oleju ale kontrolka sie nie palila[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:53_________________________________________________jak sprawdzic te ubytki - bagnet pokazuje ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory przeciez napisales ze ubytki bym zauwazyl[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:56_________________________________________________masz na mysli ta siatke na pompie oleju + wymiana olej jeszcze raz[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 22:58_________________________________________________wczoraj zalalem go castrolem 10 na 40 ????

wlac mu ten sam czy moze 15 na 40 pul syntetyk i czy turbo go pszyjmnie

nabiegane ma 186 000 mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory przeciez napisales ze ubytki bym zauwazyl

chodzi mi o duże ubytki oleju,np wlewasz do żadanego poziomu,a za tydzień jest dużo mniej,niewspółmiernie do znalezionego wycieku i przypuszczalnego zużycia

masz na mysli ta siatke na pompie oleju + wymiana olej jeszcze raz

tak

najlepiej zalej tym samym,co był,bo wtedy będziesz widział,co jest winne-jeśli zalejesz inny-nie zobaczysz róznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...