Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Pytanie o sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam :hi:

kupiłem w tantym roku sprężyny sportowe firmy ap

dscn1180h.th.jpg dscn1179f.th.jpg dscn1181c.th.jpg

jakos nie mailem czasu ich założyć troszkę wyczytałem o sprężynach tu na forum

i z tad kilka pytań :

czy mam bac sie o amortyzatory :mysli:

komfort jazdy :mysli:

no i wyglad ma ktoś może zdjęcia z obniżonej b6 40przód 30 tyl

Opublikowano

Bardzo dobre pytanie, kolego.

Rowniez sie interesuje zakupem sprezynek Eibach, ale pisza wlasnie o obnizeniu do 40mm, rozumiem, ze obnizenie srodka ciezkosci, poprawia odczucia kierowcy i zachowanie auta podczas jazdy, ale efekt wizualny nie jest bez znaczenia.

:)

Opublikowano
  • Autor

a i jak to ma sie do naszych zawieszen :confused4:

Opublikowano

chłopaki dajcie namiary gdzie można kupić jakieś sprężyny -40 thx :good:

Opublikowano
  • Autor

ja kupilem w norwegi :tongue4:

Opublikowano

a czy dużo jest roboty aby wymienić same springi? trzeba potem robić geometrię itp?

Opublikowano
  • Autor

dobre pytanie :decayed:

Opublikowano

Podaje ceny sprężyn A4 B6 :

Sprężyny Jamex

-35mm 355zł kpl.

sprężyny Lowtec

-30mm 562zł kpl.

-45/30mm 562zł kpl.

-55/30mm 562zł kpl.

Dars Tuning

www.darstuning.com.pl

tel. 058 552 18 52

Opublikowano

czy mam bac sie o amortyzatory :mysli:

komfort jazdy :mysli:

na -40 musza byc amorki sport o skroconym skoku, na serii na siłe tez objezdzisz ale bedzie ci dobijać i amory ci szybko siądą

a czy dużo jest roboty aby wymienić same springi? trzeba potem robić geometrię itp?

roboty jest w piz*u, cały dzień i muszisz mieć sciągacz do spręzyn i tak amorki trza wyjmować, geometria jest zalecana ale z reguły po tym zabiegu nic sie nie zmienia

Opublikowano

Chciałem dołączyć do dyskusji.

Też zamierzam obniżyć lekko mojego B6 Avanta, ale nie chcę za dużo szaleć i myślałem raczej o -20mm w połączeniu z ori amorami.

Ciekaw jestem, co o tym myślicie i jakie sprężyny byście zaproponowali?

Opublikowano

Chciałem dołączyć do dyskusji.

Też zamierzam obniżyć lekko mojego B6 Avanta, ale nie chcę za dużo szaleć i myślałem raczej o -20mm w połączeniu z ori amorami.

Ciekaw jestem, co o tym myślicie i jakie sprężyny byście zaproponowali?

wrzuć ori zestaw z amorami 1be -20

Opublikowano

Witam.Również się podepnę do dyskusji,gdyż mam s-line i z tego co wiem jest obniżony fabrycznie o 20mm,ale przy tym jest mocno twardy,co przy naszych równych drogach jest mało komfortowo.Powiedzcie,czy w s-line są tylko inne sprężyny,czy też amorki,bo myślę o wstawieniu normalnych sprężyn do avanta w dieslu,tylko czy to się da wykonac i czy przyniesie oczekiwany efekt,bo o zmianie felg z 17" na mniejsze raczej nie mysle.

Opublikowano

Jak masz ORI S-Line to amorki też są inne. :good:

Opublikowano

Chciałem dołączyć do dyskusji.

Też zamierzam obniżyć lekko mojego B6 Avanta, ale nie chcę za dużo szaleć i myślałem raczej o -20mm w połączeniu z ori amorami.

Ciekaw jestem, co o tym myślicie i jakie sprężyny byście zaproponowali?

wrzuć ori zestaw z amorami 1be -20

... amory mam chyba dobre. Czy jest szansa na -20mm wymieniając same sprężyny, i jaką firmę polecacie?

Opublikowano

Witam, ja jestem właśnie po zabiegu wymiany sprężyn (czarne H&R, numer kat. 29369 -chyba), amory zostały na razie ori, bo sprężyny miały obniżać o 1,5 cm :gwizdanie:. Wczesniej mialem zawieszenie komfortowe chyba 1ba (auto stało mniej wiecej jak allroad :>) Roboty przy tym jest sporo, mi zajęło to cały dzien. Wrażenia po wymianie: duzo sztywniej niz na poprzednim zawieszeniu (kola 18), wizualnie super. Ciekawy tylko jestem ile wytrzymaja wachacze na takim zawieszeniu. Wie ktos jak ustawia sie tylne zawieszenie ( kąt pochylenia koła)???????????????????????? Z przodu z tego co zauważylem to reguluje sie jedynie zbieznosc, ktora po wymianie sprezyn nie powinna ulec zmianie.

Opublikowano
  • Autor

a czy sprężyny z avanta pasują do sedana chodzi mi o te ze zdiec na początku tematu :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.