Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Pompa się kończy (uszkodzona sekcja)? Proszę o ocenę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak pisałem w innym wątku mam problemy z rozruchem auta (i na ciepłym i na zimnym). Vag wywala błąd nastawnika. Wymieniłem sprężynki w pompie ale mechanik mówił, że uszkodzona też jest sekcja.

Mechanik, który wymieniał sprężynki powiedział, że można zmienić mapę wtrysku (wgrać program) i auto znów będzie dobrze "odpalać". Drugi mechanik mówił, że jeśli uszkodzenia są zbyt duże to remapping nic nie da. Nie wiem komu mam wierzyć.

Czy ktoś po tych logach jest w stanie określić jak bardzo jest zły stan pompy (sekcji)?

Statyczne:

000suglJ.jpg 001w34AA.jpg 003OlCLJ.jpg 004OlKf9.jpg 007w3oxJ.jpg

008suqki.jpg 0105QeD0.jpg 0115Qm6r.jpg 013svfIi.jpg 023svkHA.jpg

Dynamiczne:

0005R400.jpg 001w48Wr.jpg 003Oncxr.jpg 004svH8S.jpg

BS:

000w4bqA.jpg 003w4dVJ.jpg 004OnBtS.jpg 011sw060.jpg

Opublikowano

Co to za mechanik niech najpierw ustawi Kat wtrysku.Dawke zwiekzz na 2.8-3.0 i zwieksz dawke startowa powinno pomoc.

Opublikowano
  • Autor

Dawki startowej nie udało mi się zmienić vagiem.

Zmiana kąta wtrysku mogłaby pomóc?

Może on mnie zwyczajnie naciąga, że zmieni mi mapę wtrysku bo mam przytartą sekcję a tak naprawdę tylko ustawi kąt wtrysku :mysli:? Po przygodach z mechanikami, podejrzewam ich już o wszystko.

Opublikowano

Obowiązkowo nalezy wyregulowac statyczny kąt wtrysku.

Co do pompy - nie jest w najlepszym stanie i zadna "podmiana mapy" jej nie pomoze.

Kuleje wyraznie przestawiacz kąta wtrysku (N108).

Moze to byc tez wynikiem zapowietrzenia - ale to najmniej prawdopodobne.

Opublikowano
Kuleje wyraznie przestawiacz kąta wtrysku (N108).

przemik możesz zdradzić gdzie to widać, że kuleje? (na którym logu)

Opublikowano
  • Autor

Znalazłem, że działanie zaworu n108 sprawdza grupa 004 basic settings.

Tak przy okazji to całkiem niedawno wymieniałem rozrząd. Mówiłem, mechanikowi żeby przy okazji ustawił kąt wtrysku :wallbash:

Opublikowano
Kuleje wyraznie przestawiacz kąta wtrysku (N108).

przemik możesz zdradzić gdzie to widać, że kuleje? (na którym logu)

jednym z dynamicznych .... :wink4:

Opublikowano
jednym z dynamicznych .... wink4

którym dokładnie? :gwizdanie:

Opublikowano
jednym z dynamicznych .... wink4

którym dokładnie? :gwizdanie:

Mariusz

Przeanalizuj jeszcze raz logi i cały watek - wszystko widac jak na dłoni. :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zmieniłem kąt wtrysku - nic nie pomogło.

Coraz gorzej zaczął odpalać, nawet przy odpiętym czujniku temperatury. Co gorsza spotkało mnie parę nieprzyjemnych sytuacji, że auto zgasło w trakcie jazdy. A później nie chciało odpalić.

Nie będę się bawił w zmianę mapy wtrysku. Jadę do Nadarzyna na regenerację bo mam zamiar tym autem jeszcze pojeździć.

1200zł za regeneracje a 1500zł wymiana pompy na 11. Chyba wybiorę tą drugą opcję bo w przyszłości chcę podnieść moc.

Opublikowano

Nie będę się bawił w zmianę mapy wtrysku. Jadę do Nadarzyna na regenerację bo mam zamiar tym autem jeszcze pojeździć.

1200zł za regeneracje a 1500zł wymiana pompy na 11. Chyba wybiorę tą drugą opcję bo w przyszłości chcę podnieść moc.

No i bardzo słusznie... jak wymienisz pompe daj znac jak wyszło...

Opublikowano

Zmieniłem kąt wtrysku - nic nie pomogło.

Coraz gorzej zaczął odpalać, nawet przy odpiętym czujniku temperatury. Co gorsza spotkało mnie parę nieprzyjemnych sytuacji, że auto zgasło w trakcie jazdy. A później nie chciało odpalić.

Nie będę się bawił w zmianę mapy wtrysku. Jadę do Nadarzyna na regenerację bo mam zamiar tym autem jeszcze pojeździć.

1200zł za regeneracje a 1500zł wymiana pompy na 11. Chyba wybiorę tą drugą opcję bo w przyszłości chcę podnieść moc.

możesz podrzucić ten adres i tel do Nadarzyna??

Opublikowano
  • Autor

Podkowiński Bogdan

ul.Pruszkowska 32G

tel: 022 729 89 50

0-606-820-768

Bardzo ciężko się dodzwonić. I mają odległe terminy ale myślę, że warto czekać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.