Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CDH] Odcinka mocy w a4 b8 1.8 tfsi 160hp


heavyman

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dzisiaj zawirusowalem swoje autko ktore w serii ma 160hp. przed wgraniem moda po 1 hamowaniu wyszlo ze auto obcina moc przy 4 tys obr, pozniej idzie w gore i to samo sie dzieje przy 6 tys obr. dodam ze auto jest nowe, na gwarancji i ma przebieg ok 6 tys, glownie po miescie. komputer nie zwraca zadnych bledow - auto wyglada na zdrowe ale jak sie okazuje na hamowni nie jest.

rozmawialem z kolesiem ktory wgrywal moda i stwierdzil ze taka obcinka moze byc spowodowana niedotarciec, zapieczeniem jakiegos elementu ew. jakis zaworek mogl sie.zrypac. mimo wszystko wgralismy moda i po drogim hamowaniu autu kreconemu do tych 4 tys obr. przybylo ok 30 koni i 40 nm tak wiec jest cacy. pozostaje problem z tym obcienciem. dodam ze przy jezdzie po drodze tez go obcina

co powinienem zrobic? wgrac serie i jechac do serwisu aby zrobili na gwarancji? czy poczekac i troche dawac buta autu aby sie rozjezdzilo? bede wdzieczny za wszelkie sugestie

dodam ze auto hamowane i chipowane w vtechu szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina softu , ale zrób jak mówisz wgraj z powrotem serię i zobaczysz czy coś się wysrało czy będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zmienić tunera...

Wgraj serie i zobacz jak będzie jechał ale stawiam piwko że dobrze (normalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czemu przed wgraniem moda na hamowni, wykresie tez obcielo przy 4 tyś ? Moze byc cos zrypane z hamownia u tunera?

Powiem szczerze ze podczas jazdy na serii nie zauwazylem takiej obcinki ( nie zwracalem na to uwagi ) wgram serie i zobacze jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem jest dalej.

Po wgraniu serii auto jezdzi normalnie nic sie z nim nie dzieje, przynajmniej nie czuc aby cos obcinalo aby nie przyspieszal w calym zakresie obrotow. Nawet postanowilem sie przejechac z max predkoscia ( w serii 220 km - pod wiatr ) myslac ze moze sie cos wysrac po drodze - ale nic.

Pojechalem do serwisu mowiac ze pare razy mi sie zdazylo ze samochod nie przyspieszal w pelni i obcinalo moc przy ok 4 tys obr. Sprawdzili wszystko ( czytaj podlaczyli vaga ) i nic nie stwierdzili. Dali mi wszystkie papiery co bylo sprawdzone i faktycznie 0 bledów. Pojechalem znowu do tunera postawilismy na rolkach i dalej sie rypie przy 4 i ok 6 tys. ( na serii ) Padla sugestia ze nalezy wyciagnac bezpiecznik od abs /esp. Dalej obcinka przy 4 i 6.

Koles dzwonil do Krakowa ( siedziba ) i gadal z jakims "mozgiem" ( hehehe.. ) padla opcja ze samochod moze na rolkach takie gowno wypluwac bo nie jest dobrze dociążone. Po drażeniu tematu byla zmiana zdania i stwierdzenie ze ewidentnie cos z samochodem jest nie tak a wgranie chipa tylko uwidacznia problem.

No i teraz nie wiem co mam zrobic.... w serwisie mowia ze wszystko ok. a tuner zwala wine na auto.

Padla propozycja od tunera aby pojechac do serwisu aby zrobili diagnostyke podczas jazdy ( przeplywy, turbina, itp ) moze wtedy cos wypluje.

Dodam ze auto jest na gwarancji i nie moge za duzo chlapac geba w serwisie aby sie czegos nie domyslili ale nie mam wyjscia musze cos z tym zrobic. Zastanawiam sie nad serwisem w Pasewalk albo w Poznaniu ( importer ) moze tam beda bardziej kumaci technicy.

Prosze o sugestie i porady...

Poniżej wykresy z serii i chipa

pZ31r.jpg

voPwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...