Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Spalanie powyżej normy i branie oleju


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Audi A4 b6 2.0 ALT benzyna 130 PS

Mam silnik po remoncie, wymiana sprzegla, docieranie zaworów, szlif płaszczyzny, wymiana pierścieni, olej i wszystkie filtry, uszczelki za wszystko zaplacilem 4000 zł razem, do tej pory zrobilem po remoncie jakies 400 km i wychodzi mi spalanie jakieś 11 litrów a nawet i wiecej do 13 na miescie przy spokojnej jezdzie, mam zalozony gaz ale chyba narazie nie wolnona nim jezdzić bo dotarcie pierscieni jest ? ile km musze zrobić na benzynie żeby moc później przerzucić się na gaz, dlaczego mam takie spalanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale co z tym spalaniem benzyny bo on powinien chyba palić kolo 9l max na miescie ?? Bo odma u mnie jest cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale co z tym spalaniem benzyny bo on powinien chyba palić kolo 9l max na miescie ?? Bo odma u mnie jest cała

9 w miescie? ciezko bedzie to osiagnac, ile miales na liczniku ze robiles taki remont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na liczniku jest niby 190 000

ale mialem problemy pozniej z odpaleniem jego no i na garach w ogole cisnienia nie mialem na 1 cyl bylo 4 bary na 2 cyl 3 bary na 3 cyl 7 a na czwartym 6 barów

No i bez remontu sie nie obylo a teraz mi strasznie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne jest ze przy docieraniu silnika zwiększone jest spalanie i pobieranie olej.

Wartości te powinny się obniżyć po 3kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe aaa, no to kolego dobrze wiedzieć widzisz ja to tak bardzo w mechanice nie siedzę ale dużo czytam tego wszystkiego tu na forum u na spociki jeżdżę ;) a no bo szkoda by mi byli ten Audiczki ;( w sumie to zastanawiam się nad wywaleniem gazu skoro mówisz ze po 3 kołach te wartości się zmniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam alt z przegrzanym silnikiem brał olej moja rada jezeli to tylko uszczelniacze a najprawdopodobniej nie tylko tez pierscienie nie radze robic tego tylko kupic inny silnik ja robiłem dwa razy pierscienie długa historia zostawiam kom 606558676 nie pomogło było jak przed remontem teraz po 2 zrobieniu po 300 km jest tak samo 1 l na 400 km spalania castrol edge 0 w 30

Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 22:30

--------------------------------------------------------------------------------

dodam ze koszt to 3,5 ty bez tłoków i szlifu bloku jak by to doszło to dramat a dobry silnik z 2 mies gwarancja dostaniemy za 2,5 tys a na dodatek remont to juz nie to samo jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...