Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BRD] Wymiana ecu silnika

proszę o pomoc 1 użytkownik zagłosował

  1. 1. proszę o pomoc

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam . na wstępie zacznę od auta jakie posiadam , audi a4 b7 2.0 tdi 170 ps typ silnika BRD.

Przymierzam się do wymiany komputera silnika ecu. Stwierdzam że nie jest to takie proste.

W moim aucie stwierdzono uszkodzenie ecu ponieważ stracił moc podczas ruszania i w dodatku dochodzi z turbiny hałas ( dosyć głośny szum podczas spadania obrotów) zakupiłem to autko w lutym tego roku i po otworzeniu boksu od komputera stwierdzono że komputer był już raz wymieniany co stwierdzono po dacie produkcji sterownika.

Sterownik posiada date 11-02-2009 a samochód jest z roku 2006.

następnie po podłączeniu vag w bloku 17 instrument nie pokazuje żadnego 14-to cyfrowego kodu immo.

Prawdopodobnie ktoś ominął immo ponieważ odpalam do tym plastykowym kluczykiem , a na desce nie pokazuje się żadna kontrolka od immo.

Wszystko co zostało wymienione w tej sprawie to:

- turbosprężarka

- zawór turbo wraz z zaworkami od recylkulacji spalin i przewodami podciśnienia,

- filtr cząsteczek wypalony do zera.

- sprawdzone pompo wtryski

- zawór egr

- przepływomież

no i w dalszym ciągu nie ma mocy jak 170 koni a sterownik silnika nie wywala żadnego błędu.

Dodam jeszcze że przez ostatnie 2 dni auto odzyskało moc i turbinka ucichła, ale tylko przez 2 dni.

Na to wychodzi że komputer coś zle steruję!!! prawdo podobnie zle steruje kierownicami turbo sprężarki.

Na wolnych obrotach gruszka jest podciągnięta do góry po czym przy dodaniu gazu i zwolnieniu gruszka powinna się opuścić na dół i ustawić kierownice pionowo celem zwolnienia obrotów turbo.

Stwierdziłem że opada na chwilę ale nie do konca co powoduję ten hałas i w dodatku brak błędu przeładowania!

no troszkę się rozpisałem.

głównie chodzi mi jak zmienić ten sterownik nie posiadając 7-mio cyfrowego pinu, kodu dilera oraz daty do zalogowania się w opcje silnik - logowanie 11. Bez tego pinu nic nie zrobię a u dilera nie chcą mi podać bo mówią zę to tajne!!!!!

proszę o pomoc o jakiś opis jak mam to zrobić, jak zdobyć pin bo jestem załamany a mieszkam w angli a tu same tęmpole są!!!!!

posiadam instrukcję jak to zrobić ale bez pinu to albo diler koszt 1200 funtów albo rozbiórka.

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo3-ecu-swapping.html

pomóżcie proszę.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Doszedles z tym juz do ladu?

Opublikowano
  • Autor

No na początek to wymiana ecu nie pomogła!!! Sterownik z innego samochodu trzeba skasować do zera potem zrobić klona, czyli ściągnąć program ze starego sterownika i wgrać do wyzerowanego.

Po wymianie sterownika było to samo, brak mocy, szczerze olałem to do czasu jak kompletnie zgasł i juz nie zapalił. cały problem tkwił w przekazniku

005399 - Power Supply Relay for ECU (J271 or J363): Electrical Malfunction

P1517 - 007 - Short to Ground - Intermittent

008518 - Supply Voltage for Fuel Injector Group A: Open Circuit

P2146 - 009 - Open or Short to Ground

Opublikowano

Jezeli dobrze rozumiem to J271, albo J363 ma sporadyczny brak masy?

Opublikowano
  • Autor

tak robią się w nim zimne luty i sterownik nie dostaje odpowiedniego napięcia, przez co wszystko zle działa, nawet silnik miał inny dzwiek.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

masz jakiegos magika co naprawia te ecu, u mnie w brd to samo ten przekaznik mnie tak wkur.... ze szok, popukam i auto zapier... a po jakism czasie znowu brak mocy[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 21:19_________________________________________________faktycznie wyjecie przekaznikow oczyszczenie i wlozenie na swoje miejsce zrobilo swoje. auto zapier... (przekazniki w plastikowej obudowie pod ECU)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.