Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Oświetlenie liczników

mj
 Share

Recommended Posts

Witam,

przy okazji założenia ringów (zgubiona jedna śrubka od mocowania liczników i urwana jedna obudowa lamki :) ) na zegary zauważyłem dziwną (być może tak ma być) sytuację z podpięciem lampek kontrolek w zegarach.

O ile wszystkie żarówki są w takich specjalnych obudowach wkładanych w płytę liczników o tyle jedna z nich (kontrolka świec żarowych) jest podłaczona kabelkami z wiązki dochodzącej do jednej z wtyczek do zegarów (lewej patrząc od strony fotela). Otwór na tą lampkę posiada takie metalizowane brzegi, czyli pasowała by tam lampka ze standardową obudową (zasilanie lampki z płyty liczników) stąd moje pytanie, czy to normalne, że ta lamka jest zasilana oddzielnymi kabelkami z wiązki czy to u mnie jest coś popiep.... ? ;]

Z góry dziękuję za odpowiedź.

To jest normalne. Nie masz się czym przejmować gdyż kontrolka świec żarowych pełni funkcje kontrolki awari komputera sterującego silnikiem. W profilu nie masz podanego silnika ale w każdym TDI tak jest :naughty:

Dzięki za odpowiedź. Tak, mam 1.9TDI (w profilu nie umiem ustawić 1Z niestety, zmienia mi na pierwszą opcje :S). To teraz pozostaje mi tylko poszukać tej lamki z oprawką do kontrolki świec żarowych (bo własnie ją udało mi się urwać) i wlutować ja do kabelków. A przy okazji po odłaczeniu liczników skasowała mi się inspekcja In2 :]

jest normalnie. u mnie też tak jest z zasilaniem żarówki od świecy :th: