Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Regeneracja wahaczy - pytania


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Chowix ja w swojej ex B5 też pokusiłem się o regeneracje wahaczy w sprawdzonej przez znajomych mechaników firmie mieszczącej się w Katowicach przy ulicy warszawskiej. Sam wiesz jakie są drogi w naszych okolicach a ja nie jeżdżę jak "niemiecki emeryt". Kompletnie zregenerowany przód wytrzymał u mnie 33 000 km bez najmniejszego szwanku, później sprzedałem niuńke znajomemu i on też zrobił jeszcze ponad 10 000 i pocisnął do żyda nadal bez problemu. Obecnie poszedł mi zawias w B6... przeczytałem całe 28 stron wątku

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_master_sport_opinie_i_test_online_wahaczy-t24247.0.html i doszedłem do wniosku że w tych samych pieniądzach co MasterSport mam regenerowane i nie muszę się martwić czy mi się rozsypią po 5000 km czy po 25000 km. To moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Wybór należy do Ciebie.

Dla zainteresowanych namiary na regeneracje:

WARSZTAT MECHANICZNY KRZYSZTOF KRUPIŃSKI ROK ZAŁOŻENIA 1948

ŚLĄSKIE, 40-008 KATOWICE, WARSZAWSKA 60

Naprawa przekładni kierowniczych, wahaczy gałek drążków układu kierowniczego wszelkich typów osobowych i ciężarowych.

OT: Chowix można zrobić po sąsiedzku jakiegoś spota na Klimoncie :mysli::drunk:

A możesz ceny podać jakie krzycza za zregenerowanie? Trzeba swoje stare oddać czy mozna na podmiankę dajesz stare oni oddaja zregenerowane? Robia z wysyłką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem tam w piątek i koleś wyliczał mi ile za poszczególne elementy ale nie spamiętałem, bo interesowała mnie cena za cały przód bo będę wymieniał wszystkie.

Całość powiedział 600 zł. Czy robią z wysyłką nie wiem, bo nigdy nie pytałem ponieważ mam do nich 20 km więc sekund 5 i jestem (choć wątpię aby wysyłali ponieważ działa to na zasadzie że przywozisz swoje stare a odbierasz już zregenerowane). Tylko pierw musisz zadzwonić zapytać czy aktualnie mają zawias do Twojego modelu na podmiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi taniej bo licząc 8 wahaczy to mamy 75 zł a pewnie chodzi też o drążki kierownicze i stabilizatory. Chociaż sam nie wiem jutro ja zadzwonię tam z rana to dowiem się o ceny i napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o łączniki stabilizatora - tego nie robią bo sie to rozlatuje. Jesli chodzi o tą część to wyłącznie oryginały z Lemfordera - nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przeliczając 600zł na 8 wahaczy ~75zł za jeden. To nie ma tak tragicznie :rolleyes: No to teraz zbieram na zawieche :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przeliczając 600zł na 8 wahaczy ~75zł za jeden. To nie ma tak tragicznie :rolleyes: No to teraz zbieram na zawieche :kwasny:

600 zł pod warunkiem że sam sobie to zdemontujesz i sam założysz. W naszych okolicach taka impreza w warsztacie to minimum 200 zł.

Ja biorę się za to sam, bo mam na to warunki i już pewną wiedzę, a nie jest to łatwa impreza bo niektorych śrub nie można wyjąć (to pół biedy bo utniesz śruby, założyć nowe to już większe wyzwanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o kanał to niestety nie posiadam ;) ale już nieraz leżałem pod autem podnosząc go wysoko i zabezpieczając go ładnie ;) "co się nie da jak się da" hehe ;) Za 200zł to wole sobie za tą kasę zbieżność ustawić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany wahaczy nie trzeba kanału bez problemu mozna zrobić na podwórku pod chmurką. Miłej roboty chłopaki jak przetrzecie szlak to i ja pewnie wezmę regenerowane oby jak najpóźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię na namiary od BEKACZU i od razu napisze co i jak ;) Oby było tanio !! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli kanału. Owszem przydałby się, ale nie jest niezbędny. Chodziło mi raczej o własny garaż lub kawałek czegoś w stylu działki. Przecież nie będziesz rozkopywał pół auta w mieście pod blokiem.

Chowix jak będziesz dzwonił to pospisuj dokładnie ceny ile biorą za poszczególne wahacze bo ja pytałem ogólnie o całość, nie zapomnij zapytać o końcówki drążków kierowniczych bo to tez się wymienia przy wahaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak garaż i plac to mam wystarczający ;)

No więc mam już cennik :)

Wahacze góra (całość) = 200zł, czyli jeden 50zł

z dołem już nie jest wesoło..

2szt "banany" 140zł

2szt "proste" 200zł

Dół = 340zł

Drążki kierownicze 40zł szt

O stabilizatorach powiedział mi że trzeba te ori po 2000roku

Tyle się dowiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak próbował ktoś zregenerowac wahacze? bo u mnie górne po prawej zaczynają postukiwać i chyba poszukam starych i spróbuję podesłac do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak narazie brak funduszy i autko stoi ;) ale w sierpniu albo lipcu się za to zabiorę :)

co do zdzis, to wydaje mi się że na wymianie tulejów wahacza itd tych gum.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to, że oddajesz swoje wahacze a oni Ci dają już inne zregenerowane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątki na forum.. Jeżeli to nie pomoże zadzwoń do firmy i się zapytaj. Ogólnie chodzi o wymianę tych tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...