Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Tempomat przestał działać


rutkap

Rekomendowane odpowiedzi

hej

szukając na forum co może być przyczyną natknąłem się na kilka wątków, poczytałem, podpiąłem się, ale słaby odzew, wiec zakładam nowy

od niedawna mam problem z tempomatem (fabrycznie zamontowany)

podłączyłem VAGa, nie ma błędów, sprawdziłem kodowanie multikery i tez jest poprawnie, dodatkowo przeprowadziłem tez aktywacje tempomatu ale niestety lipa.

sprawdziłem jakie wartości są podawane z czujników hamulca i sprzęgła.

wygląda to tak :

odczyt z czujników bez wciśniętych pedałów:

bezwcisnietychpedaow.jpg

wciśnięty hamulec:

wcisnietyhamulec.jpg

wciśnięte sprzęgło:

wcisnietesprzeglo.jpg

jak widać u mnie w drugim okienku nie ma trzech zer tylko jest trochę więcej cyfr, ale idąc droga dedukcji czy nie wygląda na to ze walnięty jest czujnik położenia sprzęgła, bo tylko na nim nic się nie zmieniło.

za wszelkie uwagi będę wdzięczny, zanim podejmę się jakieś naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wygląda na padnięty czujnik wciśnięcia sprzęgła - czujnik podaje cały czas wciśnięte.

Możesz się upewnić co do poprawności działania manetki tempomatu łącząc się vagiem z modułem kierownicy (Steering wheel) i w grupie 5 lub 6 bloków pomiarowych można sobie sprawdzić działanie manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatniej rubryce w grupie 006 masz ostatnią cyfrę - jedynkę czyli tempomat włączony ale pewnie problem będzie tkwił w błędzie czujnika sprzęgła - wymontuj go, rozbierz i zobaczysz wypaloną platynkę - zeszlifuj, nałóż lutownicą warstwę cyny - podszlifuj, złóż czujnik i zamontuj i zobacz jaka będzie reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wygląda na padnięty czujnik wciśnięcia sprzęgła - czujnik podaje cały czas wciśnięte.

Możesz się upewnić co do poprawności działania manetki tempomatu łącząc się vagiem z modułem kierownicy (Steering wheel) i w grupie 5 lub 6 bloków pomiarowych można sobie sprawdzić działanie manetki.

thx za rade

sprawdzę jeszcze raz vagem manetkę i jak będzie git to biorę sie za wymianę czujnika sprzęgła[br]Dopisany: 17 Maj 2010, 13:34_________________________________________________kupiłem wreszcie czujnik sprzęgła, zebrałem się na wymianę i poszedłem rozbierać niunie :embarrassed:

po zdjęciu dolnej pokrywy pod kierownicą okazało się, że czujnik jest po prostu odpięty, myślałem ze mnie szlak trafi :wallbash:

podpiąłem, szybka jazda próbna i wszystko śmiga jak ta lala.

( BTW: niedawno stał w MEGACAR na Przasnyskiej na małym przeglądzie i wymieniali mu czujnik hamulca bo podobno nie działał, potem jak się zgłosiłem do nich z niedziałającym tempomatem to usilnie wzięli się za kodowanie tego czujnika, jednak skutku to nie przyniosło bo przecież był odłączony, stwierdzili wiec ( i to jeden z właścicieli) ze mam zwalony sterownik silnika i naprawa to min 1500zl za używany, myślałem ze zejdę tam, postanowiłem sam powalczyć - co wyszło mi na dobre. Musze przyznać ze strasznie zszedł na psy MEGACAR i chyba czas zmienić warsztat, jest to już kolejna ich wpadka, zawsze co od nich odbiorę auto, to coś jest do poprawki, pogubione śrubki, jak robili mi rozrząd to tak złożyli mi zderzak z przodu i światła ze wyglądał jakby był klepany za stodołą na kamieniu, szpary miedzy zderzakiem i karoseria i światłami ze palec można było włożyć, plus standardowo brakujące śrubki od mocowania lamp przednich -- może i są konkurencyjni cenowo ale jakość usług zaczyna sięgać dna)

reasumując, auto śmiga, a ja zostałem z dodatkowym czujnikiem/włącznikiem sprzęgła.

może ktoś jest zainteresowany kupnem, oryginalny prosto z salonu AUDI, cena 57zł - numer części to 7H0 927 189

na terenie Wawy odbiór osobisty, bądź poczta jak to woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...