Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co jest powodem kłopotów z immobilizerem?


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo często tracę czas przy zapalaniu silnika z takiego powodu że immibilizer nie "trybi" i nie pozwoli odjechać. Czasami muszę kilkanaście razy załączać stacyjkę zanim "załapie". Poczytałem w warsztacie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,2784.0.html i zastanawiałem się nad przeprowadzeniem takiej operacji w moim autku. Tak się złożyło że akurat miałem inspekcję oleju do skasowania i pojechałem do mechanika który dysponuje VAG-iem. Okazyjnie sprawdził mi immobilizer i wykazało że błąd powoduje kluczyk. Rozmawiałem z nim o czyszczeniu styku i powiedziałem mu jak to zrobił kolega spedyt. Mechanik ten wyjaśnił mi żebym tego nie rozbierał bo w stacyjce jest OK i szkoda mojego czasu. Powiedział mi, że jak wykazał VAG, powodem kłopotów z immo jest kluczyk, a konkretnie to że jest on jakby "wyładowany" i wysyła słaby impuls do cewki w stacyjce i dla tego słabo go odczytuje.

A swoją drogą mam jeszcze 2 dodatkowe kluczyki i też na nich nie zawsze od razu można uruchomić silnik.

Jak myślicie, czy taka rzecz jest możliwa, czy można ten kluczyk jakoś "naładować"?

Ostatecznie można też wymontować immo ale wolałbym żeby został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się też wydawało że nie do końca prawde mówił ten mechanik. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam błąd. W warsztacie masz napisane co zrobić. U mnie pomogło :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika i posłuj rad tutaj umieszczonych. Temu "szpecowi" powiedz, aby sam się naładował, najlepiej od pioruna.

Albo co najmniej jakiś transformatorek mu proponuję.

Wojtek79, skoro jesteś z Małopolski, to może masz niedaleko do Kobry7?

Zapytaj, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...