Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi


Bartass_1

Rekomendowane odpowiedzi

mam problemik ze swoja audika.. Wymienilem zawor sterujacy turbo, filtr powietrza przeplywke.. wyczyscilem kierownice .. Autko chodzi ok.. tyle, ze strasznie kopci na czarno jak stary star.. Co z tym zrobic.. ?? bylem u mechanika mowil, ze przeplywka jest igla, cisnienie turbo tez jest ok.. Wczesniej tego nie mialem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde jak dam mu w pałe to slychac takie syczenie ..Przegladalem te rurki od dolotu , zrobie to jeszcze raz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde jak dam mu w pałe to slychac takie syczenie ..Przegladalem te rurki od dolotu , zrobie to jeszcze raz ..

masz juz odpowiedz ... trzeba teraz tylko zlokalizowac dziure ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wujek ma a6 2,5 tdi 99r i tez jak przydusi to slychac jakies powietrze.. :P oki Spanky jutro zlokalizuje dziurke :P pozdro.. A jeszcze jedno... Przeplywke pierburga sprzedam.. bo okazalo sie ze moja jest oki.. wiec mam 2 .. 074 906 461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ta ku..we :) musze ja doraznie zakleic i cos szybko szukac.. Mozna palucha wetknąc tak ja ro...balo.. Ten gumowy łacznik miedzy kolektorem a rurka plastikową :) Dzieki za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ta ku..we :) musze ja doraznie zakleic i cos szybko szukac.. Mozna palucha wetknąc tak ja ro...balo.. Ten gumowy łacznik miedzy kolektorem a rurka plastikową :) Dzieki za wskazowki

:twisted: dobrze ze problem udalo sie rozwiazac .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostala kopa takiego jak miala wczesniej.. Kopcenie jakby ustalo... Jeszcze jedno pytanko, czy zmniejszy sie po jakims przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki .. W srode rusze na wrocek :P przetestuje swoja A4 i druga A4 -Autostrade :) pozdro... dzieki za pomoc ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem....

W 1.9 tdi 110km Przy świeżo odpalonym silniku przez jakis czas kolor spali jest bialy. Jednak jak sie tylko nagrzeje kopcenie jest juz praktycznie niewidoczne i pojawia sie tylko przy gwałtownym przyspieszaniu(np. wyprzedzaniu). Moje pytanie to: Czy to normalne, że przez jakis czas po odpaleniu zimnego silnika moze kopcic na bialo?? Czy tez tak macie?? A jeli nie, to co moze byc przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy juz w ogole nie kopci. Tylko jak dodam gazu przy podniesionej temp to zakopci na czarno. Zadnego wycieku pod spodem. Silniczek chodzi rowno. Tylko to biale kopcenie na poczatku. :( :(

Tak jak napisał Sprinter. Nie przejmuj się zbytnio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para wodna zimową porą ? ;)

tez mi sie cos tak zdaje .....

p.s a jakis zapach ma ten biały dymek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zimno teraz nie jest.. krakać nie chciałbym ale ten dymek, czy czasami nie jest on błękitny bo wtedy to już większe zmartwienie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...