Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z ABS


daro5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Generalnie mam jakiś problem z ABS-em, chodzi oto że podczas jazdy zapala się kontrolka z ABS i czasami ASR przy tym trzy razy pisk i czerwony znaczek z wykrzyknikiem. Nie ma reguły, silnik zimny lub ciepły, krótka jazda długa nawet podczas jazdy potrafi się samo "naprawić" i znowu popsuć. Po podłączeniu pod VAG-a (w chwili usterki) to komputer nie umie połączyć się ze sterownikiem ABS-u i występuje błąd którego nie daje się skasować: 18057 P1649 035. Jak podłącza się VAG-a (jak nie ma usterki) to komunikuje się z sterownikiem i wyskakują błędy:18256 P1848 i 01203. Gość który mi to sprawdzał chyba nie miał pojęcia co to może być i tym bardziej jak ma się do tego zabrać i przez dwa dni nic nie zrobił tylko podpinał pod VAG-a jak by od tego miało się samo naprawić. Dzisiaj byłem u drugiego, a ten mówi mi że to są wielkie koszty, bo może to być sterownik ABS i mam się zastanowić czy w ogóle to naprawiać, no więc się zastanawiam.

A żeby nie było tak łatwo i miło to jak wracałem od niego to silnik zaczął dziwnie pracować, jak zajechałem do domu i wyłączyłem silnik to się okazało że to pompa ABS-u ciągle chodziła i stąd te moje wrażenie że to silnik. Wyłączyć się dało ją tylko jak odłączyłem wtyczkę od sterownika ABS-u.

Proszę was o jakiekolwiek informację na ten temat, bo już nie wiem co mam o tym myśleć, a najlepiej jeśli by ktoś znał kogoś kto by umiał to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny jest sterownik pompy ABSu. Możesz kupić nową pompę za ok. 400zł albo znaleźć magika który to naprawi. Miałem kiedyś ten sam problem. Na początku zapalało się rzadko i bez reguły a z czasem piszczało i świeciło od razu po odpaleniu :kwasny:. Znalazłem gościa w Trójmieście, który zrobił mi to za 250zł i od roku cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nr z pompy ABS, znajde Ci komplet za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Trochę poczytałem na forum i też doszedłem do wniosków że może to być sterownik.

Właśnie w sobotę wysłałem sterownik do gościa z Gdańska.

Dam znać czy to było to.

[br]Dopisany: 24 Maj 2010, 21:39_________________________________________________Sorry że tak długo ale testowałem sterownik by mieć pewność.

Tak jak pisał Ambro winny był sterownik ABS. Po naprawie wszystko jest OK.

A tak przy okazji to ten gość z Gdańska to rewelka, w sobotę ok. 10:00 wysłałem Pocztą polską priorytetem

a we wtorek ok. 16:00 miałem sterownik z powrotem naprawiony.

Trochę się trzeba nagimnastykować by go wyciągnąć szczególnie dwie śruby, ale warto, bo całość kosztowała mnie 210zł.

A u mnie chcieli 200zł za samo sprawdzenie co jest przyczyną - śmiech. Nie wiem ile by zaśpiewali za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...