Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Felga 18x8 jaka opona 215/45/18 czy 22/40/18 ?


Norbunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam felgi 18x8 i potrzebuje kupic do nich opony. Obecnie są 245/40/18 i taka wysokość opony mi odpowiada, lecz mogłoby być węższe. Najciekawszym rozwiązaniem byłyby 215/45/18 bo mają bardzo podobną wysokość co 245 przy profilu 40. Obawiam się tylko że felga 18x8 może być zbyt szeroka na taką oponę i opona może być zbyt mocno naciągnięta na felgę przez co może to nie być bezpiecznym rozwiązaniem a przy okazji mogą wyglądać dziwnie. Ostatnio nawet widziałem 215/45/18 na audi lecz nie wiem jakiej szerokości była felga. Czy felgi 18" wystepują w szerokości 7 (18x7) ? Może ktoś z Was jeździł na 215/45/18 i może podzielić się opiniami. W ostateczności planuję kupić 225/40/18 lecz ich niski profil trochę mnie odstrasza patrząc względem naszych dróg.

Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Ci szczerze, że właśnie się zastanawiam nad podobnym rozwiązaniem problematyki komfortu (a raczej momentami jego braku) na oponach 225/40 18".

Pomyślałem o tym rozmiarze, który zaproponowałeś, czyli 215/45, albo 225/45 - pierwsza trochę lepiej wypada jeśli chodzi o odchylenie od wymiaru, a co do szerokości, to zbyt wąska raczej nie będzie na 8".

Węższe opony zakładają na szersze felgi i można na tym jeździć - jedyny problem to ilość opon w tym rozmiarze i ich ceny :thumbdown:

A myślałeś może o 235/40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40 przecież od 225/40 różni się tylko szerokością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem nad 235/40 ale to już znowu podchodzi pod walec:) Na 245/40 wozi troche na koleinach dlatego chce uderzyc w weższe opony. 225/40 i 235/40 różnią się też wysokością;) warto poczytac o oznaczeniach opon;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś za coś: większe koła = lepszy wygląd = gorszy komfort

proponuję Ci 195/65x15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa :gwizdanie:??

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=225%2F40R18&tolerancja=4%25&imageField.x=92&imageField.y=9[br]Dopisany: 21 Maj 2010, 11:55_________________________________________________Ubiegła mnie gadzina :polew: - to apropo jednakowego rozmiaru 225/40 i 235/40 :kox::naughty:

To, że chłopak chce założyć 18" koło, nie znaczy, że musi się na nim męczyć - do 18x8" nie jest przypisany jeden rozmiar opony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40 przecież od 225/40 różni się tylko szerokością

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Proponuje nie pisać jak się nie ma wiedzy w temacie :wink4:

_________________________________________________

Wracając do tematu poleciłbym Ci chyba 225/40. Ja sam przymierzając się do 18x8 chyba zdecyduje się na 235/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Panowie bez jaj.... cabrio na 15"?:)

Chyba zdecyduje się na 215/45/18. Te które widziałem na audi wyglądały świetnie.

A o jakich dokładnie oponkach mowa?? Pamiętaj, że różni producenci robią różne szerokości i ranty ochronne. Przekonałem się o tym organoleptycznie :wink4:[br]Dopisany: 21 Maj 2010, 12:15_________________________________________________225/40 na kole 18x8 i wygląda dobrze i dobrze felgę osłania :wink4: Czasem jednak na koleinach ściągnąć lubi - na 235 będzie jeszcze gorzej pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Bridgestone albo Yokohama. [br]Dopisany: 21 Maj 2010, 12:18_________________________________________________Możesz rozwinąć myśl o różnych szerokościach i rantach ochronnych. W tej kwestii nie mam żadnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już Ci tłumaczę:

Mam na przodzie Conti 2 - 225/40 18"

tył: Dunlop Sport Maxx ten sam rozmiar

Przód - opona ładnie chroni rant felgi, rancik opony wystaje sporo na zewnątrz.

Tył - rancik opony pokrywa rant felgi, ale zauważalnie mniej niż na przedniej osi.

Auto kolegi Kristof2009 - założone 4 szt Nexen N3000 225/40 - opony z rantem ochronnym, ale niestety cały rant felgi wystaje poza oponę - darcie po krawężniku oznacza darcie felgą, a nie rantem ochronnym opony.

Nie wiem, czy każdy Nexen tak ma, czy nie, ale chłopaki oponiarze się z czymś takim nie spotkali :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kumam, felgę masz 18x8 ? Ogólnie temat opon trochę mnie przerasta bo w moim mieście o nowe trudno, nigdzie nie ma o używkach nie wspominając. Uzywki niby są ale komplet ponad 1000zł heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - felgę mam 18x8". Co do używek, to niestety, ale za dobry komplet musisz dać od 800pln w górę (mowa o 225/40), a i to sprzedawca nie powie Ci do końca prawdy, jak była użytkowana i czy nie powypadkowa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tu chodzi o bezpieczeństwo dlatego używki raczej odpuszczam, chyba że się trafi coś w super cenie, bo gdybym miał wyłożyć na używki ok 1000zł to wolę dołożyć parę stówek i mieć nówki. Nie orientujecie się jak ma się sprawa z Yokohama, chyba dobra firma, jak sprawdzić czy mają rant ochronny? Sprzedawca pewnie będzie wiedział.[br]Dopisany: 21 Maj 2010, 12:51_________________________________________________Decyzja zapadła, wezmę Yokohama Advan 215/45/18. Po zakupie opiszę pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że zdecydowałeś się na coś takiego?:

http://allegro.onet.pl/item1048196396_yokohama_opony_215_45_18_advan_sport_czestochowa.html

Czekam na relację z jazdy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy co i jak wyjdzie, bo tak samo się nad nimi zastanawiałem - mniej będzie troszkę rzucać w koleinach, a i gumy minimalnie więcej. Minusem jest mniejszy wybór niestety :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tym rozmiarze nie ma wielkiego wyboru, ale z tego co czytałem Yokohama Advan to bardzodobra opona do mocnych aut;) Mimo że szerokość to tylko 215 to na feldze 18x8 opona wygląda świetnie. Do tego profil 45 chroni trochę bardziej przed naszymi drogami. Myślę że jest to najciekawszy wybór dla osób które nie chca walca o najniższym profilu.

245/40/18 rzucało trochę na koleinach i już trzeba było mocniej trzymać kierowniće. Tu myślę że będzie "normalnie" bo opona jest tylko ciut szersza niż na ori felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie w praniu - też na to liczę, że pewne aspekty się poprawią :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...