Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Felga 18x8 jaka opona 215/45/18 czy 22/40/18 ?


Norbunio

Rekomendowane odpowiedzi

To jak coś poproszę kontakt i przewidywaną cenę na PW, bo chętnie rozważę :wink4: te w aukcji do której link podałem są do oddania za 1500pln/kpl. Facet powiedział, że sprzedał już 5 kpl i zostały mu chyba jeszcze 4.

Niestety nie wiem, jak jest z gwarancją, bo one już 4 lata mają (są sprawdzone i sprzedający daje gwarancję rozruchową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jedzilem na 225/45/17 teraz zakupilem 205/45/17 podkreslam ze mam felge nie 8j a 8.5j. bardzo ladnie sie prezentuje naciag opony. ja Ci proponuje 215/45/18. ladnie sie bedzie prezentowac i ladny naciag opony. badzo ciekawa strona. zobaczysz jak bedzie wygladac opona na feldze.

http://www.tyrestretch.com/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał 225/40. Wydaje mi się że najlepsze rozwiązanie. Ale już kupiłeś także..... A opony Yokohama jak najbardziej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, czemu myślisz że 225/40 będzie lepsza ?:) Myślałem nad tym długo, 225 jest szersza ale niższa i ogólnie jakoś dziwnie wygląda. 215 jest węższa ale wyższa przez co bardziej chroni felgę i zawieszkę. Tak się wydaje ale wg tabel 225/40/18 jest aż o 13mm mniejsza niż 215/45/18. Przy tak niskim profilu to jednak dużo:)

Teraz jeżdzę na 205/55/16 (praktycznie nowe michelin) i przy tej szerokości jeździ się komfortowo i bezpiecznie. Hamowanie masakruje, przyczepność też prawidłowa więc na 215 mimo że to tylko ciut mniej powinno być ciut lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zawias masz serie czy obnizone :?:

z tego co wyczytalem to zalezy ci na mniejszej szerokosci aby nie latac w koleinach ale takze na dosc duzym profilu wiec rozmiar 215/45 jest dla ciebie idealny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbunio już zakupił, więc teraz tylko oczekiwanie na relację, jak to się sprawuje i czy nic nie ociera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...