Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VAG a przebieg


adam86-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jest dość proste do znawców tematu, kupiłem A4 Avant z 99, rocznik modelowy 98' silnik ADR 1.8 benzyna bez turbo, mianowicie chodzi o to czy w tym aucie jest zapisywany przebieg w sterowniku silnika i liczniku czy tylko w liczniku. Chodzi mi o sprawdzenie tego przebiegu bo jak wiadomo przy cofaniu licznika często ten przebieg zostaje nie naruszony i może on być oryginalnym przebiegiem. Sprawa jest na tyle skomplikowana że po kupnie tego samochodu pojechałem do takiego gościa który 'niby' się tym zajmuje i stwierdził iż różnica pomiędzy licznikiem a przebiegiem w sterowniku wynosi 200tyś km, nie było by w tym nic dziwnego ale po sprawdzeniu tego przebiegu zapragnąłem mieć taki kabelek żeby robić sobie samemu diagnozę i żeby przy kupnie podobnego auta nie wkopać się znowu, zakupiłem więc następujący kabelek na allegro: http://moto.allegro.pl/item1047572132_czarny_vag_commander_1_4_k_can_licznik_immo_diag.html

sprzedawca twierdził oczywiście iż jego kabelek jest najlepszy i z wszystkim sobie poradzi, więc go nabyłem. Udało mi się odpalić kabelek i wszystko chodzi, jednakże nie mogę sobie poradzić z sprawdzeniem tego przebiegu w sterowniku, dodam iż do tego kabelka mam następujące programy: VW Tool, VAG-K+Can Commander Full 1.4 (China), tym drugim teoretycznie powinno dać się to zrobić. I teraz nie wiem czy ja mam zły kabelek albo program czy po prostu przebieg nie jest zapisywany w tym aucie w dwóch miejscach a od tego gościa co mi to teoretycznie sprawdzał nie mogę uzyskać informacji jakiego programu używał, byłem przy tym ale po prostu nie zwróciłem uwagi bo byłem trochę załamany tym przebiegiem. Może on po prostu sobie wymyślił ten przebieg bo było mu głupio że nie jest w stanie tego sprawdzić. Proszę o odpowiedz,

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wymyslil roznice 200 tys ?

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_interfejsy_do_diagnostyki_aut_z_szyna_can_np_audi_b7b8-t100876.0.html

zwroc uwage na to co napisane jest czerwona czcionka.. kupiles bubla, ktory tylko daje zarabiac diagnostom za naprawianie tego co ten kabelek namieszal:) a namieszac potrafi wiele..[br]Dopisany: 21 Maj 2010, 19:32_________________________________________________aha no i odnosnie pytania, w '98 b5 nie da sie sprawdzic przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Konrad wyczerpał temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200tyś wymyślił ale wiedział też że byłem w serwisie audi i sprawdzałem historię auta za granicą, bo auto przyjechało z Holandii, tam z wpisów wynikało że licznik był dwa razy cofnięty i to w Holandii, nie w Polsce (a ja myślałem że takie rzeczy to tylko w Polsce), no i to co mi ten gość powiedział to się zgadzało mniej więcej...dzięki koledzy, to okazuje że zostałem oszukany 3x razy, przez sprzedającego auto, przez sprzedającego kabel i przez gościa który się niby na tym zna...no brak słów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to okazuje że zostałem oszukany 3x razy, przez sprzedającego auto, przez sprzedającego kabel i przez gościa który się niby na tym zna...no brak słów....

zycie ...

p.s kabelkiem odczytasz przebieg ale w sterownikach edc15 [dizel]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakim kablem moge połączyć się z komputerem w silniku benzynowym? VDCS 908.0 nie daje rady, ani VAG Commander 1.4 CHINA. Mój silnik to 1.6 ANA benzyna oczywiście. A specjalista czymś mi wyciągnął faktyczny przebieg z ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiadz99 - w mojej a4 96 1.8 benzyna jak i 99 1.9 tdi da się sprawdzić przebieg zapisany w ecu przy pomocy zwykłego vag-com, przebieg w ecu zawsze różni się o kilka km od przebiegu na zegarach z tego względu że przebieg zapisany w ecu jest obliczany na podstawie informacji z czujników abs, różnica jest ( ok 1 - 3 km na 100 tyś. ), natomiast jeśli oba przebiegi są identyczne to ktoś poprostu zmieniał przebieg. ( czasem też niektórzy cofają tylko przebieg na zegarach a w ecu zostaje prawdziwy )

Jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASATO

Pokaz screen shoty z odczytu przebiegu z Twoich A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odczyt z ECU a nie czasami z zegarów? :mysli:[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2010, 18:08_________________________________________________ :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak całe 6km różnicy.. Może jakiś błąd jest dopuszczalny wynikający np.: z jakiegoś przekłamania w bitach podczas odczytu czy coś takiego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj adam86-20

Chcialam zapytac czy wzwiazku z tym ze jak sam napisales zostales oszukany miedzy innymi przez sprzedawce na allegro, wyjasniles u tego sprzedawcy ten problem? Bo jak koledzy napisali powyzej ten kabelek nie nadaje sie dla Ciebie. Choc jak zrozumialam sprzedawca zapewnia w swojej ofercie ze jest odwrotnie. Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Jakim kablem i programem moge wyciagnac faktyczny przebieg z silnika benzynowego? Ja mam 1.6 ANA i byłem u gościa który mi pokazał że w sterowniku silnika mam przebieg ktory dosc sporo odstaje od faktycznego- czyli się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem kabelek .. taki na allegro za 50 zł .. .. i pytanie gdzie mam zczytac licznik w b5 2000r .. ? .. pokazuje mi jedynie wartosci licznika .. czy mam sie sugerowac ze to przebieg jest z ECU .. ? .. czy licznikowy .. .. gdzie wejsc aby poznac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...