Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Kłopot z centralnym


RAFAł1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszustkich ,mam banalne wrecz pytanko ostatnio pojechałem nad wode i wszystko było by dobrze gdybym nie wskoczył do wody z kluczykami oczywiscie chcac otworzyc dzrzwi nic sie nie otworzyło problem polega na tym ze posiadam jeden pilot od centralnego zamka a zamek w dzwiach został zaszpachlowany i zablokowany porzez poprzedniego własciciela musielismy sie włamywac teraz samochodu nie mozna ani otworzyc ani zamknac,urzadzenie od centralnego jest w bagarzniku niestety nie da rady go otworzyc co teraz mam robic pomocy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
zamek w dzwiach został zaszpachlowany

jak żyje jeszcze takiego numeru nie słyszałem. to co ten jełop zaszpachlował wszystkie zamki? nawet od klapy bagażnika?.

Masz kładzione oparcia tylnej kanapy?

ale tam też jest zamek :shocked: pewnie też go zaszpachlował :wallbash:

a tak na powadze to wyciągnij baterie z pilota wysusz go dobrze, włóż nowa baterie i spróbuj czy otworzy.

lub też znajdź fioletową kostkę(po lewej stonie pod bezpiecznikami) i tam poszukaj kabla Zielono-Niebieski, przetnij go(przecinając go będziesz miał dwa kabelki )więc teraz kabel który będzie prowadził do drzwi do niego podłącz mase.powinny się drzwi otworzyć.(mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich dzwiach sa zaslepione zamki i zamalowane oczywiscie w tylniej klapie jest normalny zamek ale nie mozna go otworzyc z kluczuka cos blokuje,cp do siedzenia to otpada bo jest zabudowa car audio,a co do tej bareri to jest dobra bo na pilocie sie swieci dioda jak prubuje otworzyc słyszałem ze mogł sie pilot rozkodowac moze tak byc? samochód stoi juz 5 dni i moge otworzys wszystkie dzwi ale cały czas jest włonczony alarm i przy prubie otwarcia drzwi wyje niemiłosiernie jedyna nadzieja to zrobis cos z tym pilotem prubowałem z djąć kleme ale wtedy sie tylko cały zamyka dobze ze okno otworzyłem bo bym sie nie dostał i musiałbym skorzystac z łapki...moze jakies propozycje?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

szczerze mówiąc to w sobotę miałem taki sam klimat. z córka poszedłem na basen i wlazłem do wody z kluczami w kieszeni i miałem to szczęście w nieszczęściu że otworzyłem z pilota ale zamknąć już nie mogłem. mam nowy alarm więc posiadam dwa piloty. :thumbup:

jak znajde chwile to musze rozkminić tego co się zamoczył.jutro dam znać. spróbuje go zakodować na nowo.może to coś da.bagaja chyba nie otworzysz bo ma tam pewnie siłownik ze sterownikiem który otwiera go z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - nie wiem, jak dawno Ci się ten pilot zamoczył, ale miejmy nadzieję, że nie minęło zbyt wiele czasu. Do rzeczy - rozbierasz pilota, wyjmujesz baterię, (przy okazji o ile to możliwe spisz symbol układu scalonego), nalewasz sobie do jakiegoś naczynia czystego spirytusu, ew zwykłej wódki, ale spirytus działa lepiej, bo wiąże wodę. Następnie bierzesz sobie szczoteczkę do zębów, zamaczasz ją w spirytusie i czyścisz baaaaardzo dokładnie całego pilota, co chwila płukając go w tym spirytusie. Szczoteczką dociskaj, żeby naprawdę dokładnie się umył. Później wrzucasz go do tej szklanki ze spirytem, niech tam poleży z godzinkę przynajmniej. Następnie wyjmujesz, wstępnie osuszasz jakimś ręcznikiem papierowym, później suszarka w dłoń , kładziesz na stole i z każdej strony kilka minut trzeba na niego dmuchać. NIe przejmuj się, że będzie bardzo gorący - taki ma właśnie być. Później ok pół godzinki musi sobie ostgnąć i wkładasz baterię, idziesz na próbę. Co do rozkodowania pilota od wody, to raczej takie rzeczy nie mają prawa się stać - stare układy miały stałe kody ustalane przez podłaczanie pinów, a nowe to najczęściej zmiennokodowe Microchip i algorytm jest zapisany w układzie, więc na pewno nie ma możliwości rozkodowania przez wodę. Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

no własnie tez tak podejzewam a ajk sie koduje taki pilot?

sorki ziomek zapomniałem zapodac ci jak się koduje pilota ale nie wiem czy będzie to banglać bo co alarm to inne kodowanie. ale spróbuj tak:

włączyć zapłon,zamknąć drzwi, wcisnąć pedał hamulca.otworzyć drzwi(włączy się sygnalizacja świetlna) 3-krotnie włączyć i wyłączyć zapłon,pozostawiając kluczyk w pozycji włączonego zapłonu,w ciagu maksimum 3 sekund wcisnąc przycisk "zamkniętej kłodki" i przytrzymać. po 3 sekundach trzykrotny sygnał dźwiękowy i wyłączenie świateł potwierdzi zapamiętanie nowego kodu.

sprobuj tak i napisz czy dało to coś. jak nie, to będziemy mysleć co dalej

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFAł1.8, TU masz sterowniki firmy AMT, więc przeglądnij instrukcje obsługi po kolei. Może któryś sposób pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś radiolinię czterokanałową z firmy AMT taką, zamontowaną w Golfie (taki bajer z zaspawanymi drzwiami) ale w pewnym momencie urządzenie przestało działać, odesłałem do producenta i przysłali mi nowe, najdziwniejsze że nawet nie chcieli za naprawę.

W sumie montowałem kilka rzeczy od nich i część nawaliła po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale koledze pilot wpadł do wody, a nie zepsuł się samoistnie...Ogólnie rzecz biorąc, chodziło mi o symbol układu scalonego, bo AMT to firma całego sterownika. Jak znam życie, to albo na układzie jest naklejka, albo jego symbol jest zmazany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak? nie pomógł mój sposób??

niestety nie suszyłem go i maczałem w spirytusie sle nawet n=nie drgnie[br]Dopisany: 28 Lipiec 2007, 13:56 _________________________________________________przed chwila próbowałem tez kodowac pilota ale teraz mam cos takiego wchodze do samochodu zamykam zamek i blokuja sie wszystkie dzwi i bagarznik słychac silniczki otwieram dzwi kierowcy i nic dzwi pasazera i nic prawe tylnie i nic a lewe jak otworze to wyje alarm juz nie wiem co mam robic.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2007, 14:03 _________________________________________________http://www.amt-alarmy.pl/sklep/product_info.php/cPath/50/products_id/246 takio mam pilot moze jak bym dokupił go to mógł bym go sam sjkodowac tymi dzwiami i chamulcem? jak sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wejście w tryb programowania

Nacisnąć i trzymać „Przycisk programowania PROG” (schemat montażu). Wejście w tryb

programowania sygnalizowane jest krótkim pulsem buzera. Puścić trzymany przycisk PROG. Teraz

można zmieniać opcje urządzenia lub doprogramować pilota. Po około 5 sekundach urządzenie

wychodzi z trybu programowania co sygnalizowane jest serią krótkich pulsów buzera. Urządzenie jest

gotowe do pracy. Wejście w tryb programowania bez zmiany w ustawieniach pracy powoduje, że

urządzenie wychodzi z programowania ustawień do pracy bez żadnych zmian.

2. Wprogramowanie pilota

Wejście w tryb programowania (punkt 1). Nacisnąć jednocześnie przycisk „B” i „C” w pilocie

EFEKT: krótki puls buzera potwierdza wprogramowanie pilota.

Po około 5 sekundach urządzenie wychodzi z trybu programowania nie zmienia żadnych ustawień

pracy. Wyjście z programowania sygnalizowane jest serią krótkich pulsów buzera. Urządzenie jest

gotowe do pracy.

Wprogramowanie pilotów do pamięci sterownika:

Nacisnąć na 1 sekundę przycisk programowania PROG, następnie

nacisnąć dowolny przycisk w pilocie.

Usunięcie pilotów z pamięci sterownika:

Nacisnąć i przytrzymać przez 10 sekund przycisk programowania

PROG, wszystkie piloty zostają usunięte z pamięci sterownika.

Szukaj na tej stronie AMT, gdzie chcesz kupić pilota. Podałem ci przykładowe metody kodowania pilota. Jeżeli nic (nawet z tej strony) nie pomoże, to musisz kupić nowy pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie ja mam wcisnac ten progr. przed chwila sie dostałem do bagarznika przes siedzenia nie było łatwo no ale jakos poszło i tam jest tylko chyba pompka i nie ma tam zadnuch przycisków.

To może masz ukryty gdzieś w desce rozdzielczej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...