Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pobierania ksiązki adesowej poprzez bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z tym że nie pobiera mi ksiązki adresowej z telefonu poprzez bluetooth, czy wie ktoś jak sobie z tym poradzić -ściąga wybierane numery ale nie książkę ( A4 B8). Pytanie kolejne czy jak raz pobierze książkę to za każdym razem będzie chciał pobrać czy powinna mu zostać w pamięci?

z góry dzięki

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (B7) ściąga wszystkie numery i adresy mailowe zapisane w pamięci telefonu. Za każdym razem przy połączeniu się telefonu z samochodem spis się aktualizuje i dodawane są do niego świeżo dopisane w telefonie kontakty. Nie ściąga numerów z karty sim. Niestety nie ściąga nazw głosowych. Do wybierania głosowego trzeba stworzyć sobie własną książkę telefoniczną którą zapisuje się w pamięci samochodu. Jest z tym trochę roboty, ale można sobie z tym poradzić nawet nie znając niemieckiego, korzystając z niemieckiej instrukcji i słownika. Za to później wygoda korzystania z książki z nazwami głosowymi... bezcenna :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie. U mnie ściąga kontakty tylko z karty SIM [b6].

Nie wiem tylko jak dzwonić "z kierownicy" ? Kontakt wybiorę i co dalej ? Myślałem, że wystarczy wcisnąć przycisk słuchawki (na kierownicy po prawej na dole) a tu lipa ;( Odbieram połączenia właśnie tym przyciskiem i jest OK.

Jak ktoś wie to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie.

Może u Ciebie :wink4: U mnie jest tak jak napisałem.
Nie wiem tylko jak dzwonić "z kierownicy" ? Kontakt wybiorę i co dalej ? Myślałem, że wystarczy wcisnąć przycisk słuchawki (na kierownicy po prawej na dole) a tu lipa ;( Odbieram połączenia właśnie tym przyciskiem i jest OK.

Jak ktoś wie to proszę o pomoc.

Po naciśnięciu lewego przycisku na kierownicy na fisie wyświetla mi się (rymło mi się :)) spis telefonów. Lewą rolką przewijam zawartość spisu, a w chwili gdy żądany kontakt jest wyświetlany na fisie, przyciskam lewą rolkę i... rozpoczyna się wybieranie numeru. Inaczej korzysta się z wybierania głosowego (oczywiście jeżeli wcześniej stworzyliśmy własną książkę zapisaną w pamięci samochodu), naciskamy wtedy prawy przycisk i przy pomocy odpowiedniej komendy [TELEPHONBUCH] zmuszamy Helgę do przeczytania wszystkich wpisów. W chwili gdy odczyta nazwę interesującego nas kontaktu, wciskamy ponownie prawy przycisk w kierownicy. Można też inaczej .. Ale dzisiaj nie mam czasu o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam rolek :no: mam starszy model B6. O tych rolkach to wiem, bo znalazłem gdzieś już na forum a o mojej kierownicy niestety nic. Ponawiam moją wcześniejszą prośbę. Aha, mam nokię 6300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam rolek...

Tak z ciekawości zapytam; w jaki sposób przewijasz listę kontaktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie. U mnie ściąga kontakty tylko z karty SIM [b6].

Nie wiem tylko jak dzwonić "z kierownicy" ? Kontakt wybiorę i co dalej ? Myślałem, że wystarczy wcisnąć przycisk słuchawki (na kierownicy po prawej na dole) a tu lipa ;( Odbieram połączenia właśnie tym przyciskiem i jest OK.

Jak ktoś wie to proszę o pomoc.

Wszystko robisz dobrze.

Po naciśnięciu na kierownicy przycisku "R/T" na FIS powinna pokazać się zawartość książki kontaktów z telefonu (tych zapisanych na karcie).

Kontakty można przewijać za pomocą przycisków ze strzałkami góra/dół umieszczonych po lewej stronie poduszki. Gdy na ekranie FIS pokaże się numer, pod który chcemy zadzwonić, wtedy należy nacisnąć przycisk ze słuchawką umieszczony po prawej stronie poduszki. W tym momencie radio zostaje wyciszone i następuje łączenie z wybranym numerem.

Jeśli chcemy zakończyć rozmowę, ponownie naciskamy przycisk ze słuchawką.

Skoro możesz odbierać połączenia przychodzące, a nie działa inicjowanie połączeń, to wydaje mi się, że problem tkwi w ustawieniach telefonu.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre moduły bluetooth w wersji podstawowej nie obsługują książki telefonicznej. Tak więc jeśli chcesz książkę czeka Cię wymiana modułu.

PHONE INTERFACE BOX Full functionality unless shown otherwise

8E0 862 335 <MY 2005.5 A4 (North America) - no Bluetooth

8P0 862 335 <MY 2004 A3 - Basic functionality only

8P0 862 335 A MY 2004 A3/A4 - Basic functionality only

8P0 862 335 D MY 2005 A4 >8E-5-533 000 - Basic functionality only

8P0 862 335 E MY 2005 A4 8E-5-533 001>>8E-5-600 000 - Basic functionality only

8P0 862 335 C MY 2006 A4 8E-6-000 001/8E-6-800 001>>

8P0 862 335 B MY 2006 A3/A4 (North America)

8P0 862 335 F MY 2006.5 A3/A4 (Europe)

8P0 862 335 G MY 2006.5 A4 (North America)

8P0 862 335 M MY 2007 (Europe)

8P0 862 335 J MY 2007 (North America)

8P0 862 335 H MY 2007.5 (Europe)

8P0 862 335 L MY 2008 (North America)

8P0 862 335 K MY 2008 (Europe, sw 0340) -> may get replaced under warranty due to faulty firmware

8P0 862 335 Q MY 2008 (Europe, sw 0350)

8P0 862 335 R MY 2008 (North America)

8P0 862 335 N MY 2009 (Europe)

8P0 862 335 P MY 2009 (North America)

8P0 862 335 S MY 2009.5 (Europe)

8P0 862 335 T MY 2009.5 (North America)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie. U mnie ściąga kontakty tylko z karty SIM [b6].

Nie wiem tylko jak dzwonić "z kierownicy" ? Kontakt wybiorę i co dalej ? Myślałem, że wystarczy wcisnąć przycisk słuchawki (na kierownicy po prawej na dole) a tu lipa ;( Odbieram połączenia właśnie tym przyciskiem i jest OK.

Jak ktoś wie to proszę o pomoc.

sprawdz jaki masz numer bluetooth a dokladnie z jaka koncowka literowa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak, jak napisał kolega steve69.

Jak już wybiorę kontakt, po naciśnięciu przycisku słuchawki w kierownicy - po prawej na dole - wyświetla się komunikat "ANRUF AUFBAU" i Helga coś gada i następny komunikat: "ANRUF BEENDET".

Mój nr BT w aucie to: Audi UHV 9259, telefon to Nokia 6300.

Dodam jeszcze, że telefon mam np. w kieszeni. Nie jest podpięty do adapteru bo go nie posiadam. Może powinien być ? I wtedy na tym adapterze jest chyba przycisk słuchawki ?

I jeszcze jedno: Jak ktoś do mnie dzwoni, to wyświetla mi się tylko numer telefonu z kontaktów a nie nazwa kontaktu. Czy można to jakoś zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nr BT w aucie to: Audi UHV 9259, telefon to Nokia 6300.

Tutaj chodzi o numer fabryczny Audi modułu bluetooth. Sprawdzić to można za pomocą komputera i odpowiedniego interfejsu (VAG).

Np. u mnie w aucie zamontowany jest moduł 8P0 862 335 D. Według tej rozpiski, którą wyżej podał kolega bajk, jest to "Basic functionality only".

Działanie zestawu HF testowałem u siebie na 4 telefonach (akurat wszystkie Sony Ericsson): T610, W300i, K750i, C902. Wszystko działa jak należy. :)

Aby definitywnie rozstrzygnąć, czy problem tkwi w telefonie, czy też w zestawie, proponuję byś też spróbował z innym telefonem.

Może masz kolegę, który posiada jeden z tych 4 wymienionych przeze mnie? Pożycz aparat i przetestuj.

Do poprawnego działanie nie jest wymagane posiadanie adaptera. Wystarczy, że masz telefon przy sobie i odpowiednio go skonfigurujesz.

Swego czasu ja również długo walczyłem, by zmusić telefon do współpracy z zestawem głośnomówiącym w samochodzie.

Może ci to pomoże:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=96186.0

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam możliwości sprawdzić z tel. SE. Mam drugą taką samą Nokię ale z innym oprogramowaniem. To samo. Ale zaobserwowałem, ze na wyświetlaczu zarówno jednego jak i drugiego telefonu podczas wybierania z kierownicy, inicjuje połączenie. Wyświetla w telefonie: "Łączę..." i zaraz wywala połączenie. Czyli jest komunikacja z BT z Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem a wlasciwie to pytanie, po pierwszym podlaczeniu telefonu przez blurtooth pobralo moja ksiazke telefoniczną, a teraz wykasowałem kilka numerów ale zestaw nie pobral nowej listy kontaktow tylko caly czas ma starą, probowalem juz rozdzielac polaczenie, lączyc od poczatku i nic, czy jest jakis sposob zeby zresetowac bluetooth ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem a wlasciwie to pytanie, po pierwszym podlaczeniu telefonu przez blurtooth pobralo moja ksiazke telefoniczną, a teraz wykasowałem kilka numerów ale zestaw nie pobral nowej listy kontaktow tylko caly czas ma starą, probowalem juz rozdzielac polaczenie, lączyc od poczatku i nic, czy jest jakis sposob zeby zresetowac bluetooth ?

Skopiuj numery z pamięci telefonu na kartę SIM. Może być tak, że u ciebie BT podczytuje kontakty z karty.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...