Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Drżenie kierownicy przy hamowaniu po wymianie klocków i tarcz na nowe.


Willi011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów i proszę o opinie,

Kilka dni temu wymieniłem tarcze i klocki (przód) w swojej A4 1,8 95r i do tej pory zaczął się problem, mianowicie.

Przy hamowaniu zaczyna mi drżeć kierownica i odczuwam lekkie stukanie w pedał hamulca.(i to raczej nie ABS)

Czy to możliwe żeby były krzywe tarcze od nowości? :mysli:

Czy takie klocki muszą się dotrzeć? Ja już przejechałem ok 100km i cały czas jest bez zmian. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety możliwe jest, że jakaś tarcza, choć nowa, jest skrzywiona.

Istnieje też możliwość, że przy montażu tarczy, coś dostało się pomiędzy piastę i samą tarczę (np.kawałek odprysku rdzy) i objawy będą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa ze i gdy sie piasty przed zalozeniem nie doczysci :cool1: .....to autkomatycznie tarcza ma bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już po ptakach jak perę setek zrobiłeś - > tarcze do toczenia, będzie Cie to kosztować dobrą 10-20 pln/tarcze i powinno być po problemie[br]Dopisany: 29 Maj 2010, 21:20_________________________________________________

Dzisiaj po raz drugi zdemontowałem całość przeszlifowałem piastę szczotką drucianą i nic nie pomogło. :wallbash:

A ....i dobra rada - > szczotka druciana to niezbyt precyzyjne narzędzie, polecam wiertarkę z tarczą drucianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu spaliłeś te hamulce :gwizdanie: wątpię że reklamacja będzie uwzględniona :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze udało się zareklamować i wymienić na nowe. I po problemie :):notworthy:

A jakiej firmy to tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy były te tarcze? Bo niestety z tymi różnymi zamiennikami tak jest - są po prostu słabe. Z tarczami jest tak - albo bierzesz wysoką półkę albo lepiej sobie odpuścić. Ja ostatnio wymieniałem tylne tarcze. Nie ryzykowałem z zamiennikami, kupiłe ori używki, dałem do przetoczenia i śmigają aż miło. Co ori to ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może zaraz po założeniu mocno hamowałeś i powyginały się tarcze nie powinno się też wjeżdżać w duże kałuże. Bardzo często jest problem z uznaniem reklamacji tarcz w intercars praktycznie nigdy nie wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

Problemem mogą być wady piast. Są to pozostałości np. po uderzeniu w krawężnik. Idealna tarcza po założeniu na odkształconą piastę będzie generować drgania. Receptą jest wymiana lub naprawa uszkodzonej piasty lub... przetaczanie tarcz zamontowanych na piastach (bez demontażu ich z auta)

Drgania mogą występować też na skutek zużycia elementów zawieszenia przedniego. Nierówności nawierzchni sprawiają, że podczas hamowania koła mogą wpadać w drgania, co oczywiście przenosi się na kierownicę.Kiepski stan zawieszenia sprawia, że nawet nieznaczne odkształcenia tarcz mogą być odczuwalne wyraźnie przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...