Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Sprezyny obnizajace 35mm przod 30mm tyl firmy LOWTEC, probowal ktos ??


DJDAR3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczow !

jezdze A4 z silnikiem 1.6 i chcialem ja obnizyc bo wg mnie stoi wysoko jak jakis chooper, inne jak widze to stoja normalnie a umnie przod taki wyjechany do gory,

zamieszcze tutaj fotki, teraz jeszcze zalozylem felgi i az prosi sie zeby to nizej stalo,

DSC00037.jpg

DSC00001.JPG

DSC00002.JPG

DSC00008.JPG

mysle ze widzicie jak stoi przod w niej, obnizenie na seryjnych amrokach o 35mm z przodu i 30mm z tylu jest dopuszczalne i nic nie musze zmieniac ?

sprezyny sa tutaj --> KLIK <--

Ostatnio bylem akurat badac amorki z przodu mam ok a z tylu zmienialem rok temu,

chce jeszcze zmienic przy tym drazki kierownicze bo lewy sie wyrabal :/ i mam do zmiany stabilizator z prawej strony, wiec chcialem to wszystko za jednym zamachem zrobic,

dolne wachacze sa ok tylko zastanawiam sie nad gornymi, wie ktos jak je nalezy sprawdzac ? stukac to mi nie stuka nic...

prosilbym o jakies konkretne porady..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felunki mam orginalne :audi: jak widac, a rozmiary to 205/55/R16

ale to jest mozliwe takie wysokie zawieszenie ? taki byl standard ? audi jest z 95r silniczek 1,6 tak jak pisalem wczesniej..

narazie mam zamiar zrobic te drazki i stabilizator a wachacze zobacze jeszcze, orientujecie sie moze czy da rade zmienic gorne bez wyciagania wszystkiego ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki, tylko teraz mnie martwi obraz tego co mnie czeka, bo z tego co czytam to po odkreceniu srub trzeba je zmieniac na nowe :( no a przy tym by wypadalo zmienic gorne wachacze a to kosztuje..

co do tych sprezyn mozna je smialo zalozyc??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wygląda jakby było po przeszczepie silnika, z czegoś wiekszego na ten 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz w dwóch różnych tematach o jeden problem :bicz3:

Sprężyny na pewno będą pasowały do seryjnych amortyzatorów, śruby warto wymienić bo nie kosztują majątku tym bardziej jak zrobisz jeszcze wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wygląda jakby było po przeszczepie silnika, z czegoś wiekszego na ten 1,6

moge to jakos sprawdzic ? moga byc jakies slady po tym ? czy raczej wszystko pasuje ? w audi we wszystkich benzynkach jest licznik do 260 ? bo taki mam..

aha sprawdzilem oznaczenia na moich sprezynach i z przodu mam paski 1x zolty i 3x pomaranczowy(albo tj brazowy), tyl natomiast 1xzielony i 1xbialy, co to wszystko oznacza ? jest gdzies opis do tego ?

znalazlem wypowiedz na innym forum audi i kolega pisze tak:

"majstrujac przy kolach zauwarzylem ze pod brudem na sprezynach mam jakies jakby oznaczenie? tzn na czarbnej sprezynie sa mazniete :

1kreska zolta farba i 3 kreski pomaranczowa.

To na przednich sprezynach na tylnich jakos inaczej , juz nie pamietam ile ale kolor bialy i zolty chyba.

??

pozdrawiam

sampek

A6 C4 2.5 TDI quattro "

wychodzilo by na to ze mam sprezyny od motoru 2,5 TDI quattro :-|

z wachaczami gornymi w sumie sie zastanawiam bo jesli odkrece srube od zwrotnicy i u dolu amorka sciagne sprezyne to powinienem go wyjac i zmienic sprezyny.. dobrze mowie ? jesli nie to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tyl dobrze stoi, sprawdzilem to dokladnie i jednak to drugie to nie bialy a srebrny,

sprawdzilem tez dokladnie przod i dziwna sprawa wyszla, w prawym kole tak jak napisalem 1x zolty 3x braz (i pisze 95|3|07 to raczej data), na lewym przetarlem teraz i patrze i jest 1x fiolet i 2x braz :| czyli lewy jest dobry, jak to mozliwe to nie wiem :-| jedna sprezyna inna od drugiej -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo byl dzwon z prawej strony i wlozyli taki wynalazek, w kazdym razie amortyzatory sa identyczne, sprawdzilem nr i sie zgadzaja, prawa strona stoi o prawie 1cm wyzej, jakbym zalozyl te sprezyny -35mm wyrownalo by sie, a gleba az taka masakryczna by nie byla skoro lewa sprezyna jest ok i tyl caly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko co bedzie jak wsiadzie np 5 osob do audi co wtedy..

Będzie Ci ciężko pod stromą górkę podjechać, a na standardowych oponach nic nie obciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych oponach nie zdazylo mi sie zeby mi cos obcieralo, a co az takie sa problemy z gorkami? :D a jak jezdza ci co maja 55mm/60mm obnizone ? ja widzialem u takiego znajomego wulkanizatora a4-ke ktora ma z przodu zderzaka przeswit na wysokosc 2 palcy i koles jezdzi tym po moich drogach..nie moglem dojzec wachaczy u gory z przodu tak wchodzilo kolo w nadkola, u mnie takich jaj raczej nie bedzie -35mm przod tylko (czy az?) i -30mm tyl..

przewaznie jezdze sam lub w 2 osoby.. nieraz sie zdarza ze 4-5 osob jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie no to chyba nie mam sie czym przejmowac :> zapodaj jakies foteczki bo bym obejzal z checia jak to wyglada ;-)

Pozdrawiam

W dziale Felgi i opony jest Galeria, tam szukaj, albo w moim profilu.

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu założyłem sprężyny firmy GT Cupline i mogę powiedzieć, że samochód bardzo dobrze zachowuje się na drodze. Obniżenie o 40mm. Wcześniej miałem H&R i różnica między jedną a drugą firmą jest nieodczuwalna, być może dlatego, że te H&R nie były nowe. W każdym bądź razie wydaje mi sie, że jeżeli chce ktoś kupić dobre sprężyny w dobrej cenie to śmiało można je zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupilem dzis te sprezynki, czekam jeszcze na sruby i sciagacz do sprezyn i jutro bede sie bral za zmiane... ciekaw jestem co z tego bedzie.. porobie foteczki i ocenicie ;-)

Pozdrawiam[br]Dopisany: 30 Lipiec 2007, 17:51 _________________________________________________Witam,

zalozylem te sprezynki, audi poszlo w dol ;-) z przodu ponad te 35mm tylko ze wczesniej mialem ta wyzsza sprezyne takze pomiar niedokladny.. tyl prawie o 30mm, audi jest deczko twardsze ale duzo lepiej sie prowadzi nie buja tak jak przedtem, jestem zadowolony, no a teraz foteczki:

szybkie porownanie, przed:

DSC00001.JPG

DSC00008.JPG

po:

DSC00006.jpg

i reszta foteczek:

IMG_0152.jpg

IMG_0172.jpg

IMG_0178.jpg

IMG_0243.jpg

IMG_0261.jpg

IMG_0266.jpg

Prosze o opinie ;-)

:th:

Teraz fotki szybciutko do działu Moja A4 do oceny przez kolegów forumowiczów

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...