Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Naprawa po wypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj moja niunia została uderzona w tył :( Widocznych uszkodzeń wielkich nie ma ponieważ mam hak, pęknięty i zarysowany zderzak, wygięty element do podłączenia elektryki przyczepy, wygięte końcówki rury wydechowej i zbiornika na koło zapasowe. Ale obawiam się, że przy takim uderzeniu w tył mogła ulec naruszeniu konstrukcja tylnej ramy i zawieszenia. Tylne lewe drzwi wyraźne odstają po zamknięciu (jest wyraźna szpara). Na co zwrócić uwagę żeby nie być oszukanych przez firmę ubezpieczeniową? Które elementy mogły ulec uszkodzeniu, jakie mogą być koszty napraw?

Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzać dokładnie pompkę zamykania drzwi (oraz wszelkie połączenia).

Zeby potem nie było problemów z centralem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie przerabiam temat jak sie nie dac ubezpieczycielowi. Narazie 2 tygodnie i nic. Jak skoncze dam znac i napisze instukcje postepowania po wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak umówisz sie z likwidatorem szkód w warsztacie w którym masz zamiar naprawiać auto. Podczas oględzin będzie można ściągnąć każdy uszkodzony element zawieszenia (jeżeli takie są) i wtedy nie musisz sie martwić, że coś zostało pominięte, czego następstwem mogą być kolejne oględziny. Firmy ubezpieczeniowe w chwili obecnej korzystają z programów komputerowych, które po wprowadzeniu danych pojazdu i wyszczególnieniu uszkodzonych podzespołów, obliczą należne Ci odszkodowanie - często zbyt niskie do realnych uszkodzeń w pojeździe nie mówiąc już o utracie wartości całego pojazdu z tego powodu, iż nie jest on już bezwypadkowy. Kosztorys jaki otrzymasz od firmy ubezpieczeniowej jest tylko propozycją a nie ostateczną decyzją, o czym większość ludzi nie wie i zazwyczaj zgadza sie na wypłacenie odszkodowania w zaproponowanej wysokości, później twierdząc, że zostali oszukani przez firmę ubezpieczeniową. Pamiętaj jeżeli coś nie poszło po Twojej myśli znaczy, że dałeś sie wyru...ać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oględzin będzie można ściągnąć każdy uszkodzony element zawieszenia (jeżeli takie są) i wtedy nie musisz sie martwić, że coś zostało pominięte,

i wlasnie tu jest problem! Ja trafilem na jakiegos "krasnoludka" ktory stwierdzil, ze fakt moze i jest zawias uszkodzony, ale on nie wie co i "trzeba" zrobic geometrie. Tego "trzeba" oczywiscie nie uwzglednil w kosztorysie.

2 sprawa uszkodzony IC - koles stwierdzil, ze tez jest uszkodzony, ale uszkodzil sie pewnie w jakims wczesniejszym wypadku jak dostal w przód :polew: szkoda, ze takiego wypadku nigdy nie bylo (100% pewnosci)

Moja rada na poczatek, wymusic na gosciu wpisanie do kosztorysu badania geometrii, zrobic to i umowic sie na ogledziny dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzialaj, bo miesiac to bardzo malo czasu na dobra wycene (pozniej jakims sposobem trzeba bedzie ja skorygowac - jeszcze nie wiem jakim, ale cos sie wykombinuje :evil: ) wyplate kasy i naprawe.

Ja jeszcze mam pytanko jak faktycznie jest z autem zastepczym. Z tego co wyczytalem prywatnie to raczej nie ma wiekszych szans, ale na firme tak, tylko na czas jaki jest przewidziany na sam proces naprawczy (czyli w moim wypadku jakies smieszne 3 dni) co z reszta czasu? Przeciez to wina ubezpieczyciela, ze tak sie pierdzieli z tym procesem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj powstaje kolejny problem. Oddajac auto np do ASO, bo chcesz miec autko dobrze zrobione i tak nie wyjdziesz na 0. Jezeli ubezpieczyciel policzy amortyzacje czesci, lub nieorginalne czesci musisz doplacic warsztatowi roznice poniesionych przez niego kosztów!

Komentarz: juz 2 tygodnie sie tak wq...iam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dobiegła końca. 6 sierpnia a wiec 11 dni po zgłoszeniu szkody pieniążki znalazły się na moim koncie. Całkiem przyzwoita wycena. Jedyne ale to fakt, ze wg ich zasad musze zrobic dodatkowy przeglad samochodu i wyslac im potwierdzenie. Czy musi to byc zwykły normalny pełnopłatny przegląd? Ostatnio wycinałem katalizator mam nadzieje ze nie bedzie z tym problemu. W rodzinnym miescie mam stacje diagnostyczną która mi podbije przeglad bez kata ale na razie w rodzinne strony sie nie wybieram :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...