Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Strzela i smierdzi benzyną


kryspin1910

Rekomendowane odpowiedzi

Świecie, kable w jakim stanie? Po za tym VAG by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że masz nieszczelność w układzie .Może gdzieś lewe powietrze zasysa i dlatego strzela, przy tym nie spala całej benzyny i ją wyrzuca-śmierdzenie.

Zobacz pod kolektorem ssącym czy tam taka rura(dolot) jest szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że masz nieszczelność w układzie .Może gdzieś lewe powietrze zasysa i dlatego strzela, przy tym nie spala całej benzyny i ją wyrzuca-śmierdzenie.

Zobacz pod kolektorem ssącym czy tam taka rura(dolot) jest szczelna.

To mi nie pasuje. Gdyby łapał lewe powietrze to przepływka pokazywała by mniejsze wartości niż faktycznie silnik zasysa o2. Tak więc mieszanka była by dobierana pod kątem mniejszej dawki tlenu, czyli mieszanka była by uboga. A tu jest inaczej, mieszanka jest zbyt bogata, dlatego też nie przepala całości, wrzuca to w wydech i strzela. Ja zacząłbym od sprawdzenia świec - to jest podstawa! Jeśli świece będą słabe to też nie będzie przepalał mieszanki. W dalszej kolejności kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje sprawdze swiece!

A jezeli chodzi o rure to która to jest?[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2010, 08:05_________________________________________________Koledzy mam instalacje gazowa sekwencyjna i na gazie sie nic nie dzieje nie dlawi go ani nic!

To swiece sa chyba dobre bo w przeciwnym razie działo by sie cos na gazie -tak mi sie wydaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam instalacje gazowa sekwencyjna i na gazie sie nic nie dzieje nie dlawi go ani nic!

To swiece sa chyba dobre bo w przeciwnym razie działo by sie cos na gazie -tak mi sie wydaje!

Hmy, a o tym że masz LPG to nie wspominałeś. Faktycznie, to by wychodziło że układ zapłonowy jest sprawny, ale tak czy siak świece można sprawdzić bo to jest kwestia naprawdę 5-10 minut. Wychodzi więc na to że problem jest w zalewaniu go benzyną. Może lejące wtryski :rolleyes:Tu już niestety za bardzo się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem nie majstrowałeś przy przepustnicy??

Mi kiedyś strzelał tylko na benzynie a na gazie było spoko i się okazało że przepustnica była ruszana-potencjometr.

A strzelał na benzynie bo został zmieniony skład mieszanki.na gazie nie było tego problemu bo się dostosował do nowych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz regulatro ciśnienia paliwa czy nie puszcza paliwa do kol. ssacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...