Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Regeneracja pompy / padnięta przekładnia?


Bobasan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam mały problem z moją Niunią. Mianowicie ostatnio zauważyłem "lekkie" wycie (pompy?) przy skręcaniu kierownicą, a co ciekawe na zimnym silniku przez ok 5-6 min wszystko jest ok. Stan płynu ok, kierownica chodzi w "miarę lekko" chociaż odczuwalne są wibracje przy skręcaniu. Po konsultacji w warsztacie, w którym zazwyczaj serwisuje autko, powiedzieli mi że przyczyny mogą być następujące:

1) stary płyn czyli krótko mówiąc wymiana na nowy ( autko ma przejechane 125 kkm, płyn nie był wymieniany od nowości )

2) padnięta pompa - regeneracja lub wymiana

3) padnięta przekładnia - regeneracja lub wymiana ( przy tej opcji powiedzieli mi że koszty mogą wynieść nawet kilka tyś !!!)

Moje pytania są następujące:

- Jak najszybciej sprawdzić, która z tych usterek dopadła moje autko?

- Czy awaria przekładni może mieć tutaj miejsce ( dodam że autko prowadzi się bardzo dobrze, nie ma najmniejszych problemów ze "sterownością")?

- Szacowane koszty w przypadku regeneracji pompy, lub regeneracji/wymiany przekładni?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie :hi:.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Całe szczęście obyło się bez większych kosztów...płukanie i wymiana płynu rozwiązała problem.

Nie spodziewałem się że aż tak duży wpływ na pracę całego układu może mieć stary/zużyty płyn ale widocznie tak już jest :naughty:.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Całe szczęście obyło się bez większych kosztów...płukanie i wymiana płynu rozwiązała problem.

Nie spodziewałem się że aż tak duży wpływ na pracę całego układu może mieć stary/zużyty płyn ale widocznie tak już jest :naughty:.

Pozdrawiam.

Witaj,

Daj namiar gdzie robiles wymiane plynu i kto ci to zdiagnozował? Na razie jeden mi powiedzial ze do wymiany pompa i cena 1000 zl

pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...