Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Auto nie opdala na benzynie. Nie słychac nastawu przepustnicy


abc123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu auto strasznie ciężko paliło na benyznie. Zapalał po długim kręceniu, jak już odpalił to się dławił i przy próbie dodania gazu od razu gasł. Mam założoną instalację gazową i wymuszając odpalenie na gazie jest ok, tzn. na zimnym silniku trzeba chwilę pokręcić, za to na rozgrzanym odpala na gazie na dotyk.

Od dwóch dni samochód przestał wougle palić na benzynie do tego podczas jazdy skończył mi się gaz, auto przełączyło się na benzynę, przestało jechać ,brak reakcji na gaz aż w końcu zgasło.

Pompa paliwa chodzi, słychać ją. Zaniepokoiło mnie brak odgłosu nastawu przepustnicy przy przekręceniu stacyjki.

Proszę o jakieś sugestie, opinie, co mogło się stać. Ostatnio byłem w długiej trasie i po skończeniu się gazu i przełączeniu na PB auto zgasło na środku autostrady :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece i przewody cewka sprawdz to jak u mnie nie miał reakcji na gaz i się dławił to okazało się że miałem odkręcony przewód masy od cewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa idzie do wymiany w pierwszej kolejności, bo szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy go wymieniałem. Martwi mnie tylko że zawsze jak się przekręcało stacyjkę, to słychać było jak nastawia się przepustnica, a teraz jest cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij tak jak piszesz od filtra tani koszt a może pomóc miałem podobny problem

jak nie pomoże to niech fachman od elektryki zmierzy ci ciśnienie na pompie jak będzie dobre to jeszcze wtryski niech przemierzy

i sprawa będzie jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tomiczka" odpowiedzi wnoś do tematu a nie do mojej pisowni ....

błędy poprawiłem każdemu może się przytrafić... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje-poszla pompa paliwowa. kupilem wklad za ok 100zl niemieckiej firmy i do dzis znajoma smiga moim autkiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem. Auto cały czas paliło, jeździło i było wszystko ok. W sobotę pojechałem do sklepu zostawiłem auto i jak wróciłem już nie odpaliłem. Pomogłem mu trochę autostartem i auto zapaliło do przejścia na LPG. Na gazie działa ok. Dzisiaj trochę grzebałem i auto nie zapala dalej. Prąd do pompy dochodzi, pompa na krotko pompuje ale może małe ciśnienie? Bylem u mechanika VAG pokazał błędy przepustnicy, immobilizera, i 1 sondy. Mechanik odrzucił awarie pompy. POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podpiąłem VAGA, wyskoczyły błędy nastawów przepustnicy. Zauważylem że nie słychać pompy paliwa jak pracuje, wiec pewnie padla pompa i przepustnica. Wszystko potwierdzi wizyta u mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam tylko pompe paliwowa :hi: bo umnie tez nie bylo sluchac przepustnicy jak poszla pompa,moze zbieg okolicznosci :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku także była to pompa. Została wymieniona i czarnulka jeździ dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany. Wystarczyło pojechać do elektryka:) Mianowicie wypięły się jakieś kabelki z komputera od gazu (mam go w kabinie - w miejscu bezpieczników) + przepalił się bezpiecznik. Nie było impulsu na pompę. Koszt 40 zł i samochód pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...