Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Dziury w mocy


mathrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki oto problem.

Samochód zachowuje się jak by miał dziury w mocy- ja przyśpieszam, a on zachowuje się jak bym ujmował gazu.

VAG twierdzi że to przepływomierz

1 Fault Found:

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

P0102 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: 1010 1001

Wymieniłem przepływke na inną używaną (podobno 100% sprawna sprawdzana na KTSie) i problem nie znikł. Błąd wciąż wyskakuje.

Być może istotny jest fakt, iż auto ma dość duży przebieg bo 340tys wg. ECU, wg. ODO oczywiście 170tys- trafił mi się sprzęcior- bierze 0,5L oleju na 1000km i znika w dziwnych okolicznościach płyn chłodniczy- silnik suchy.

Czy może to być coś jeszcze oprócz przepływki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć uszkodzoną uszczelkę pod głowicą jak Ci płyn zanika i dlatego go nie widać na zewnątrz. sprawdź poziom oleju jak weźmie płyn. a z tym brakiem mocy to mam podobnie tylko w silniku alz. ale podobne są to prawie silniki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak włączysz klime to czujesz bardzo wyraźny brak mocy/zamulenie totalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przepływke na inną używaną (podobno 100% sprawna sprawdzana na KTSie) i problem nie znikł. Błąd wciąż wyskakuje.

więc może to wina okablowania przepływki :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc- oleju jednak nie bierze. Przez zepsuty FIS źle odczytywałem sygnały alarmowe które informowały mnie o czym innym. Najprawdopodobniej o zbyt niskim stanie płynu chłodniczego. Oleju miałem spory nadstan jak w końcu sprawdziłem na bagnecie po tych wszystkich dolewkach po 200ml.

Teraz tylko pytanie gdzie może mi uciekać płyn, skoro silnik jest suchy...

Kolejna sprawa, to czy błędy na przepływce i mulasta (wysoce ponadprzeciętnie mulasta) jazda z włączoną klimą mogą być spowodowane uszkodzeniem filtra węglowego oparów paliwa? Mam odłamany elektrozaworek na dole- lata sobie luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...