Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Po zamontowaniu nowego przegubu nowego zabepieczenia znów wypadła półoś


Damiancio24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam nie lada problem, mianowicie wczoraj jadąc moja audi zatrzymałem się na światłach, gdy zapaliło się zielone chciałem ruszyć lecz nie dało rady. Zgasiłem auto i spróbowałem jeszcze raz dalej auto stało w miejscu dodam ze wszystkie biegi wchodziły bez najmniejszego problemu. Zgasiłem po raz kolejny auto i zepchałem na pobocze. Skręcając kola na maxa w lewo aby był lepszy widok do półośki zauważyłem że prawa półośka wyskoczyła z przegubu zewnętrznego na szczęście wieloklin jest cały podwiązałem ją sznurkiem i z holowałem auto do domu. Moje pytanie brzmi co mogło się stać dlaczego półośka wyskoczyła dodam ze przegub nie był oryginalny wymieniali mi go jakiś rok temu zapłaciłem za niego jakieś 60zł czyli był słabej jakości i jakiś czas już "terkotał" przy skręconych kołach. Wystarczy wymienić przegub i wszystko będzie ok czy to poważniejsza sprawa jeśli ktoś miał taki przypadek lub wie co mogło być przyczyną bardzo proszę aby podzielił się ze mną swoją wiedzą:)pozdrawiam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przegubie poszło pewnie zabezpieczenie trzymajace półośkę. W tanich przegubach te zabezpieczenia są marnej jakości i po prosu sie ścięło i poloska wypadła.

Kupuj następnym razem jakiejś dobrej firmy albo ori !!! nie oszczędzaj bo to może sie źle skończyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem ze to zabezpieczenie (pierścioneczek z drutu w kształcie litery C). Jakiej firmy polecacie przegub?co sądzicie o firmie Ruville?

Poszukaj było już o przegubach i znajdziesz różne opinie. Ze swojej strony polecam przegub firmy Lobro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem podobny przypadek ostatnio. u mnie poloska sie ukrecila wlasnie w tym miejscu gdzie jest ta sprezynka zabezpieczajaca. na szczescie przegub caly. poloske trzeba bylo nowa wkladac. prawdopodobnie wlasnie ta zapinka puscila i poloska powoli sie wysuwala bo na zabkach poloski zaczela sie delikatnie scierac. gdzies mialem foty ale nie moge znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie po ostatnim wypadnięciu półośki z przegubu w moim audi kupiłem nowy przegub i go zamontowałem nowe podkładki wszystko nasmarowane smarem oraz nowe zabezpieczenie. Wszystko złożyłem jak trzeba wyjeżdżam z garażu spoko skręcam w prawo do oporu i jadę wkoło elegancko wszystko skręcam kierownicą w lewo do oporu i tu zonk auto stanęło mimo że silnik pracował i wbity był bieg. Zgasiłem wchodzę pod auto patrze znowu wypadła!! w ktoś może o co chodzi???? który z elementów mógł sie tak z użyć ze przez niego wypada ta nieszczęsna półoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsoka calkowicie wypada? troche dziwne bo nie da rady wyjac polosi tak sobie. bo by za kazdym razem przy skrecie wypadala. moze jak skladales to nie bylo pikniecia i nie zaskoczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bardzo duże problemy z przegubami, bo kupiłem tanie po 80 zł za sztukę i wytrzymały parę dni dałem auto na serwis zawieszeń tam mi wymienili na podobno dobre ale okazalo sie ze to była ściema, no i teraz sam sobie kupiłem przeguby i sam wymieniłem i jak na razie jest ok. kupiłem przeguby spidan 199zł za sztukę podobno najlepsze a przynajmniej z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...