Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak użytkować klimę- proszę o rady praktyczne!!!!


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Murzyn, to moze mi sie cos z klima w B6 pomieszalo. Juz sam nie wiem.

Ale z ta dzialajaca klima ponizej +5 to chyba nie dziala tez u waz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj odebrałem Władcę Pierścieni z naprawy klimy i głupia nieuwaga na sportowym zawieszeniu kostowała mnie 1000 zł( uderzyłem podwoziem i dostał ukł. klimy rurki pęknięte pogięte itd).Aby uniknąć już takich kosztów proszę o rady praktyczne jak użytkować i dbać o układ klimy. Pytam ponieważ awarie mech. robię samemu niestety na klimie się nieznam więc wolę dbać i nie naprawiać. Więc jak macie ciekawe uwagi piszcie! (dodam jak widać mam klimatronik)

10 przykazań dla użytkownika klimatronika ver. 1.0 :grin:

1. Nie przeginac z temperaturą, gdyż kiedy taka gorąca pogoda - gardła szkoda

2. Używać jak najrzadziej , szkoda paliwa, pasków klinowych i medali mamonowych

3. Dbać i serwisować i kasy na czynnik nie żałować

4. Odgrzybić czasem i osuszyć w dolot psiknąć coby się grzybem nie udusić

5. Kabinę na postoju przewietrzyć albo się drobnoustroje zaczną ... rozmnażać :mrgreen:

6. Przed wyjściem z autka wcześniej ocieplić kabinę nieco - inaczej się grypska do gardła zlecą.

7. Stan wentylatora klimy sprawdzić czasem - szkoda by instalka wybuchła z gazem.

8. Nabić klimę czynnikiem z barwnikiem, szybciej wyciek namierzysz i usterkę uśmierzysz

9. Zimą ma mrozie nie martwić się że nie działa - widać tak fabryka chciała

10. Dbać pieścić i szanować i wierności instrukcji obsługi dochować.

All rights reserved by Baskecior

Pabianice dn. 13.07.2006

:mrgreen:

PS: no to mam pierwszą premierę na A4K :wink:

jak dla mnie pkt 2 delikatnie mówiać jest ..dziwny :roll:

to tak jakbym kupił w Polsce quattro i i nie jeżdził zimą bo jest dużo...soli :grin:

genaralnie... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj odebrałem Władcę Pierścieni z naprawy klimy i głupia nieuwaga na sportowym zawieszeniu kostowała mnie 1000 zł( uderzyłem podwoziem i dostał ukł. klimy rurki pęknięte pogięte itd).Aby uniknąć już takich kosztów proszę o rady praktyczne jak użytkować i dbać o układ klimy. Pytam ponieważ awarie mech. robię samemu niestety na klimie się nieznam więc wolę dbać i nie naprawiać. Więc jak macie ciekawe uwagi piszcie! (dodam jak widać mam klimatronik)

10 przykazań dla użytkownika klimatronika ver. 1.0 :grin:

1. Nie przeginac z temperaturą, gdyż kiedy taka gorąca pogoda - gardła szkoda

2. Używać jak najrzadziej , szkoda paliwa, pasków klinowych i medali mamonowych

3. Dbać i serwisować i kasy na czynnik nie żałować

4. Odgrzybić czasem i osuszyć w dolot psiknąć coby się grzybem nie udusić

5. Kabinę na postoju przewietrzyć albo się drobnoustroje zaczną ... rozmnażać :mrgreen:

6. Przed wyjściem z autka wcześniej ocieplić kabinę nieco - inaczej się grypska do gardła zlecą.

7. Stan wentylatora klimy sprawdzić czasem - szkoda by instalka wybuchła z gazem.

8. Nabić klimę czynnikiem z barwnikiem, szybciej wyciek namierzysz i usterkę uśmierzysz

9. Zimą ma mrozie nie martwić się że nie działa - widać tak fabryka chciała

10. Dbać pieścić i szanować i wierności instrukcji obsługi dochować.

All rights reserved by Baskecior

Pabianice dn. 13.07.2006

:mrgreen:

PS: no to mam pierwszą premierę na A4K :wink:

jak dla mnie pkt 2 delikatnie mówiać jest ..dziwny :roll:

to tak jakbym kupił w Polsce quattro i i nie jeżdził zimą bo jest dużo...soli :grin:

genaralnie... :cool:

To dopiero ver 1.0 do idealu jej sporo brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko po 2 lifcie nie ma zadnych gwiazdek (tzn na fisie przy temp zew pojawia sie przy +2C) i bez wlaczonej funkcji nawiewu na szybe tez osusza...

Ale masz diode, ktora Cie informuje o tym, ze klima jest załaczona.

Jesli klima by pracowala przy minusowych temp. to chyba by skraplacz zamarzl. Dobrze gadam :?: Jak zle to mnie poprawcie. :mrgreen:

Dobrze gadasz -5 klima nie załaczy się bo by rozsadziło skraplacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Baskeciora brawa ( Nobla za twórczość mu dać heheh). Jeszcze jedno pytanko moja klima na tych samych parametrach słbiej chłodzi od klimy moich rodziców tam wręcz szron w nosie ci się zrobi :lol: (żart) ale w każdym razie u mnie sałbiej czego to może być przyczyna mają A4 2001 ale nie o to chyba chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Baskeciora brawa ( Nobla za twórczość mu dać heheh). Jeszcze jedno pytanko moja klima na tych samych parametrach słbiej chłodzi od klimy moich rodziców tam wręcz szron w nosie ci się zrobi :lol: (żart) ale w każdym razie u mnie sałbiej czego to może być przyczyna mają A4 2001 ale nie o to chyba chodzi?

Wlacza ci sie elektryczny wentylator na chlodnicy klimy ? Ja mam ten problem i tez klima nie chlodzi mocno na postoju bo w czasie jazy jest ok.

Niemniej ostatnio testowalismy w nowiutkim Seacie klimę i po wlozeniu koncowki termometru w nawiew po 3 minutach wskazywało ... 3 st C :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Baskeciora brawa ( Nobla za twórczość mu dać heheh). Jeszcze jedno pytanko moja klima na tych samych parametrach słbiej chłodzi od klimy moich rodziców tam wręcz szron w nosie ci się zrobi :lol: (żart) ale w każdym razie u mnie sałbiej czego to może być przyczyna mają A4 2001 ale nie o to chyba chodzi?

Wlacza ci sie elektryczny wentylator na chlodnicy klimy ? Ja mam ten problem i tez klima nie chlodzi mocno na postoju bo w czasie jazy jest ok.

Niemniej ostatnio testowalismy w nowiutkim Seacie klimę i po wlozeniu koncowki termometru w nawiew po 3 minutach wskazywało ... 3 st C :shock:

Wentylator musi sie wlaczyc zeby schlodzic parownik i on raczej nic nie ma do temp. jaka daje klima.

Moim skromnymzdaniem moze byc juz malo czynnika chlodzacego i to jest powod slabo dzialajacej klimy.

Dla przykladu ja wczoraj u siebie musialem ustawic na 23st przy zewnecznej ponad 30 i bylo git w srodku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Baskeciora brawa ( Nobla za twórczość mu dać heheh). Jeszcze jedno pytanko moja klima na tych samych parametrach słbiej chłodzi od klimy moich rodziców tam wręcz szron w nosie ci się zrobi :lol: (żart) ale w każdym razie u mnie sałbiej czego to może być przyczyna mają A4 2001 ale nie o to chyba chodzi?

Wlacza ci sie elektryczny wentylator na chlodnicy klimy ? Ja mam ten problem i tez klima nie chlodzi mocno na postoju bo w czasie jazy jest ok.

Niemniej ostatnio testowalismy w nowiutkim Seacie klimę i po wlozeniu koncowki termometru w nawiew po 3 minutach wskazywało ... 3 st C :shock:

Wentylator musi sie wlaczyc zeby schlodzic parownik i on raczej nic nie ma do temp. jaka daje klima.

Moim skromnymzdaniem moze byc juz malo czynnika chlodzacego i to jest powod slabo dzialajacej klimy.

Dla przykladu ja wczoraj u siebie musialem ustawic na 23st przy zewnecznej ponad 30 i bylo git w srodku. :mrgreen:

Czynnik mam świeży ... ma 3 dni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...