Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sieć domowa - jak stworzyć i przenieść pliki


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam 2 kompy w domu podpięte przez router.

Muszę ze starego przerzucić duuuuuużo plików na nowy (stary idzie gdzieś w świat i nie będzie więcej używany).

Jak to zrobić najłatwiej i najszybciej (pomijam oczywiście zabawę z dyskiem zewnętrznym itp.)?

Jestem totalny laik w tych sprawach, więc proszę łopatologicznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sa podlaczone do tego samego routera to wchodząc w otoczenie sieciowe widzisz liste kompow podpietych. udostepniasz folder ktory chcesz przeniesc i go przenosisz ;)

jaki system masz na pc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sugeruję spiąć dwa kompy na krótko za pomocą kabla LAN. Jeśli masz router z modemem ADSL to być może będziesz miał ograniczenie prędkości do aktualnej szybkości Twojego łącza. A na krótko będzie najszybciej. Pytanie o OS dość istotne :). a najprościej to PM>udostępnij jeśli masz jakiekolwiek okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najszybciej będzie podpiąć cały dysk twardy ze starego kompa do nowego :>

ta... a jak jeden to laptop, a drugi stacjonarny?

Propozycję z kablem też odradzam - dużo roboty i na jedno wyjdzie - w końcu są połączone za pomoca routera.

System jest ważny i to dokładnie - XP professional? win 7 - home... ultimate... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najszybciej będzie podpiąć cały dysk twardy ze starego kompa do nowego :>

ta... a jak jeden to laptop, a drugi stacjonarny?

Propozycję z kablem też odradzam - dużo roboty i na jedno wyjdzie - w końcu są połączone za pomoca routera.

System jest ważny i to dokładnie - XP professional? win 7 - home... ultimate... ?

No własnie stry to PC a nowy to laptok.

Stary To XP Professional a nowy Win7 Home.

Chyba pożyczę od kumpla dysk zewnętrzy i będzie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić ;) Wystarczy że ustalisz siec domową przez router z możliwością wymiany danych jak na jednym tak i na drugim i przenosisz :) Powinno to się odbywać dość szybko, wiem bo sam tak mam :hi: powodzenia :)

A mógłbyś powiedzieć, jak się do tego zabrać? Mam Pentagram Cerberus P6391 - o ile to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj tak :

jak masz nazwanego lapka np. " audi "

udostepnij na nim jakiś folder i na drugim wpisz normalnie w Moj komputer w pasku adresu "//audi/"

jesli jest skonfigurowana sieć to wejdziesz automatycznie na zasoby udostepnione tego kompa o nazwie "audi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój laptok mówi tak i już za bardzo nie wiem co on jeszcze chce... :disgust:

70622329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj tak :

jak masz nazwanego lapka np. " audi "

udostepnij na nim jakiś folder i na drugim wpisz normalnie w Moj komputer w pasku adresu "//audi/"

jesli jest skonfigurowana sieć to wejdziesz automatycznie na zasoby udostepnione tego kompa o nazwie "audi"

Uściślę trochę.. aby tak wejść w zasoby drugiego komputera powinien użyć backslashy czyli w pasku adresu np w "Mój komputer" powinien wpisać: \\audi\udostepniony_folder Jeśli masz hasło na użytkownika powinien wyskoczyć monit o podanie użytkownika i hasła. Należy wpisać hasło i nazwę użytkownika z którego zostało to udostępnione.

A mój laptok mówi tak i już za bardzo nie wiem co on jeszcze chce... :disgust:

70622329.jpg

Dotyczy to niedostępnej już grupy roboczej. Prawdopodobnie jakieś pozostałości po podpinanych do sieci komputerach, które już w tej chwili w niej nie są.

Nie do końca wszystko to jest ładnie po polsku ale mam nadzieję, że w miarę zrozumiałe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wyskakuje jak próbuję wyświetlić właśnie grupy robocze.

5 od góry opcja w network tasks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz firewalla, lub (jeśli nie używasz osobnego firewalla) zaznacz w zaporze windows jako wyjątek udostępnianie plików i drukarek.

Bez tego możesz nie zobaczyć otoczenia sieciowego. Prócz tego kompy muszą być w jednej grupie roboczej i oba muszą mieć adresy IP tej samej klasy, o takiej samej masce. To musi działać. Nie opowiadajcie że nie da się zbudować sieci w oparciu o XP lub Vistę Home. Wersje Home nie obsługują modelu domenowego, nie ma natomiast problemu ze stworzeniem działającej grupy roboczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki ruszyło :good:

Zapomniałem że mam dodatkową zaporę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...