Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Trzeba długo kręcić zanim odpali. Pomocy


ISZAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam audi A4 1.8 ADR z 96 roku. Problemem jest to iz trzeba dlugo krecic rozrusznikiem (jakies 5 sekund) zanim odpali. Nie ma wiekszej różnicy czy silnik jest zimny czy ciepły chociaż na rozgrzanym czasem zdaży mu sie odpalic szybciej . Prosze o pomoc bo kompletnie nie wiem co to moze byc a nie chce zeby mechanik wymienil mi pół silnika. Szukałem na forum ale ciezko znalezc cos na ten temat , gdzies pojawilo sie stwierdzenie ze moze to byc jakis czujnik temperatury ale nie bylo jaki dokladnie i gdzie go szukac. Jesli ktos mial taki problem albo wie co to moze byc to prosze o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam dokładnie to samo w 1.8t bardzo mie interesuje ten temat z tego co sie dowiedziałem podejrzenie jest na pompke paliwowa i zasodnik ciśnieniowy jutro (o ile sie uda) mam sprawdzić czujnikiem cisnienie paliwa w układzie wtryskowym i jeśli po wyłączeniu silnika zacznie w miare szybko spadac tzn. to co pisałem postaram sie opisac wszystko dokładnie jak najszybciej o ile uda sie coś naprawic pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też po dłuższym postoju (np. po nocy) trzeba chwilę kręcić zanim odpali. Podłączałem manometr do przewodu doprowadzającego paliwo do listwy (czyli tylko od strony pompy) i trzyma. Podejrzewam jeszcze regulator cisnienia paliwa, może on nie trzyma??? czy może ktoś miał kiedyś podobny problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku bym zostawił skoro kreci (i to długo) znaczy się że ma prąd, natomiast wcale nie wykluczyłbym układu elektrycznego. Jeśli jest ciśnienie w układzie zasilania paliwem sprawdziłbym w kolejności świece kable i cewke. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...