Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zawór N75


sebo77

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Ten zawór można czyścić.

Tutaj masz linka do how to:

Klik

Mi się udało go rozebrać, wyczyścić, złożyć i działa.

Jeżeli łapiesz notlaufa i myślisz, że turbina nawala, to oprócz czyszczenia spróbuj przesmarować WD40 taką sztangę,

od turba. Po lewej stronie w AFN idzie taki wężyk, jak przy włączonym silniku będziesz go ściągał i zakładał, to kawałek głębiej powinna poruszać się ta sztanga.

Jak jest zablokowana, to spróbuj ostrożnie ją poruszać śrubokrętem. Jak się ruszy to dalej poćwiczyć z wężykiem. I obowiązkowo za miasto i dać mu w gaz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten zawór można czyścić.

Tutaj masz linka do how to:

Klik

Mi się udało go rozebrać, wyczyścić, złożyć i działa.

Jeżeli łapiesz notlaufa i myślisz, że turbina nawala, to oprócz czyszczenia spróbuj przesmarować WD40 taką sztangę,

od turba. Po lewej stronie w AFN idzie taki wężyk, jak przy włączonym silniku będziesz go ściągał i zakładał, to kawałek głębiej powinna poruszać się ta sztanga.

Jak jest zablokowana, to spróbuj ostrożnie ją poruszać śrubokrętem. Jak się ruszy to dalej poćwiczyć z wężykiem. I obowiązkowo za miasto i dać mu w gaz :-)

spryskanie WD40 sztange na samochodzie to jest jakbys napelnial butelke pod katem 90stopni,czyli praca w gowno sie obraca

Jesli bedziesz pelny ze to syf w turbo to niestety czyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sztanga działa prawie pionowo. Także, akurat WD40 ładnie po niej ścieka. Wg mnie czyszczenie turbo to trochę niepotrzebny wydatek.

Miałem zapieczone kierownice, także że za każdym razem notlauf, a sztanga się nie ruszała. Z mechanikiem zrobiłem jak wyżej i turbo śmiga jak trzeba. Tyle, że tą sztangę trzeba było z początku ruszyć... potem to już szło.

I kilka stów za czyszczenie turba w kieszeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...