Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Silniczek tylniej wycieraczki


Weekendowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety padł mi silniczek tylnej wycieraczki. Spryskiwacz pryska (ale to robota pompki) ale wycieraczka stoi w miejscu. Sprawdziłem napięcie na stykach silnika i dochodzi, więc żaden przekaźnik, itp nie wchodzi w grę.

Nowy silnik w ASO to wydatek rzędu 500zł. Poszukałem trochę na Allegro i znalazłem aukcje gość, który sprzedaje nowe zamienniki silniczków z roczną gwarancją:

http://allegro.pl/item1082721964_silniczek_wycieraczki_tyl_audi_a3_a4_a6_nowy_wawa.html

Podam może jeszcze linka do sprzedawcy jakby aukcja wygasła:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3354853

Spotkał się ktoś z Was z takim zamiennikiem silniczka wycieraczki? Cena wydaje się rozsądna w porównaniu do oryginału z ASO a roczna gwarancja brzmi daję nadzieję, że powinien trochę (chociaż rok) pochodzić?

Wszelkie opinie mile widziane?

JaroD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem ten sam problem, prąd dochodził a wycieraczka stała w miejscu, też myślałem że wycieraczka padła, na szczęście nie, po prostu się przyblokowała. Niech ktoś Ci załącza wycieraczkę a Ty spróbuj ja rozruszać za ramię wycieraczki, trochę razy tak próbowałem i się udało jestem przekonany że tobie też się uda w ten sposób.

Daj znać czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek od wycieraczek raczej trudno jest sfajczyć. ;( Sprubuj go wymontować być może coś go blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek od wycieraczek raczej trudno jest sfajczyć. ;( Sprubuj go wymontować być może coś go blokuje

Hmm, nie wiem co mogłoby go blokować, bo to coś musiałoby działać na ramię wycieraczki lub dostać się pod szczelnie spasowaną tapicerkę tylniej klapy.

Ale dzięki za próbę zgadnięcia co się zepsuło :)

Jarod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarod .... nie sądzę że silniczek spaliłeś :naughty: prędzej tulejka się zapiekła i trzeba wyczyścić ( podobnie jak w przednich wycieraczkach ) , :> :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarod .... nie sądzę że silniczek spaliłeś :naughty: prędzej tulejka się zapiekła i trzeba wyczyścić ( podobnie jak w przednich wycieraczkach ) , :> :gwizdanie:

W zeszłą sobotę robiłem u mechanika wycieraczki z przodu, ale na tył już czasu nie starczyło. Udało się dobrać jedynie do silnika na tyle by miernikiem uniwersalnym sprawdzić czy prąd dochodzi (dochodził) i mechanik stwierdził, że to silniczek.

Bezpiecznika nie sprawdzałem, ale skoro prąd dochodzi po załączeniu wycieraczki manetką przy kierownicy to bezpiecznik raczej jest ok.

No cóż - pewnie będę się musiał z tym na spokojnie sam pobawić. Tylko najpierw muszę sobie zrobić magiczny hak do odpinania zapinek tapicerki tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaroD ... coś drgneło w temacie :mysli:

PIXI niestety tydzień minął i nie miałem jak się za to zabrać. Wycieraczki z przodu naprawione, więc jeździć spokojnie można a brak tylniej aż tak bardzo nie przeszkadza.

Na pewno dam znać jak to w końcu rozbiorę - może nawet jakieś zdjęcia porobię co i jak.

Jarod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Ten mechanizm wraz z silnikiem rozkręciłem na części pierwsze :kwasny:, prąd dochodzi-sprawdzone miernikiem, mechanizm rozebrany, przesmarowany a tu klops tzn. nic nie działa tak jak przed rozbiórką :wallbash: może to elektronika więc szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Ten mechanizm wraz z silnikiem rozkręciłem na części pierwsze :kwasny:, prąd dochodzi-sprawdzone miernikiem, mechanizm rozebrany, przesmarowany a tu klops tzn. nic nie działa tak jak przed rozbiórką :wallbash: może to elektronika więc szukam dalej

A jak poradziłeś sobie z wyciągnięciem spinek z tapicerki tylnej klapy?

Dorabiałeś sobie jakiś uchwyt czy po prostu podważałeś śrubokrętem czy czymś podobnym?

Cały czas zbieram się do naprawy tylniej wycieraczki, ale przez tą sloneczną pogodę coś się zebrać nie mogę.

JaroD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubokręt i z wyczuciem podważałem. Silnik OK. sprawdzony działa. Okazało się, że elektronika padła i nie ma magika co by ją naprawił :confused4: więc pewnie będę musiał kupić całość a to boli bo u mnie silnik i mechanizm jak nówka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: a ja się podepnę pod problem :rolleyes: z drugiej strony. Mianowicie u mnie wycieraczka tylna zaczęła żyć swoim życiem, być może to wina zaśniedziałych styków a może jak wyżej...ech :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...