Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile zabierają zniżki?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak:

Rok temu w lipcu, w Wawie na ul. dźwigowej w korku zagapiłem się i dotknąłem focusa z przodu.

Moja rejestracja zrobiła 2 malutkie ślady na jego zderzaku a mi nic się nie stało. Napisaliśmy oświadczenie bo okazało się że to samochód służbowy i po sprawie.

Tydzień temu przyszło pismo w tej sprawie, w którym mam przedstawić całe zdarzenie.

Wypełniłem jak należy, wysłałem i żeby potwierdzić zadzwoniłem do Liberty Direct. A oni powiedzieli mi, że za to zabierają 20% zniżek :wallbash:

Pytanie

Czy są jakieś ogólne kryteria odnośnie zabierania zniżek, czy to zależy od TU??

Czy można się odwoływać od ilości zabranych zniżek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

W PZU 2 lata temu za małą stłuczkę potrącili mi 10 % więc to pewnie zależy od ubezpieczyciela :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde dużo 20% :/ , ja jak miałem stłuczkę w DE z mojej winy posłem do compensy to gościowa dała mi taki kupon i za to nie zabrali mi zniżek (ale to jak pierwszy raz sie miało wypadek taki dają) , Jak ci powiedzieli w Liberty Direct ze zabiorą 20 % to nie mozesz nic zrobić (tak myśle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz, żeby Ci od razu przysłali wzór wypowiedzenia i zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia. I cmoknij ich w tyłek.

U innego ubezpieczyciela pewnie znajdziesz taniej, tylko trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz, żeby Ci od razu przysłali wzór wypowiedzenia i zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia. I cmoknij ich w tyłek.

U innego ubezpieczyciela pewnie znajdziesz taniej, tylko trzeba poszukać.

Z chęcią bym tak zrobił, tylko gdzie dadzą mi AC na auto starsze niż 10 lat?

W hesti, link4, pzu nie ubezpieczają takich staruszków, a w axa wyszło mi o 500zł drożej po dużych negocjacjach + aparat cyfrowy :thumbdown:

Może Wy znacie jeszcze innych ubezpieczycieli gdzie jest AC dla starszych aut? :mysli:

Słyszałem, coś o minicasco w PZU ale czy to dotyczy 10cio latków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w PZU wykupisz mini AC na starsze niż 10lat ...tak mi powiedziano u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci AC? Korzystałeś kiedyś z tego?? Bo ja płaciłem i nic z tego nie miałem, jak się rozbiłem to ubezpieczyciel powiedział że jak to zgłoszę to mi zabiorą zniżki, po wyliczeniu okazało się że zwyżka będzie kosztować więcej niż naprawa.

Jeżeli boisz się kradzieży to teraz w Link 4 za 90 zł możesz ubezpieczyć każde autko tylko od kradzieży. Ja jestem teraz na czasie (bo właśnie mi się skończyło OC) i większość ubezpieczycieli mi krzyczała 750 zł w link 4 za ta samą kasę miałem z ubezpieczeniem autka od kradzieży, wybrałem jednak AXA bo mi dali OC za 530 zł (w moim przypadku AXA wyszło najtaniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci AC? Korzystałeś kiedyś z tego?? Bo ja płaciłem i nic z tego nie miałem, jak się rozbiłem to ubezpieczyciel powiedział że jak to zgłoszę to mi zabiorą zniżki, po wyliczeniu okazało się że zwyżka będzie kosztować więcej niż naprawa.

Jeżeli boisz się kradzieży to teraz w Link 4 za 90 zł możesz ubezpieczyć każde autko tylko od kradzieży. Ja jestem teraz na czasie (bo właśnie mi się skończyło OC) i większość ubezpieczycieli mi krzyczała 750 zł w link 4 za ta samą kasę miałem z ubezpieczeniem autka od kradzieży, wybrałem jednak AXA bo mi dali OC za 530 zł (w moim przypadku AXA wyszło najtaniej).

Ja też z tego nie korzystałem, ale ... zakładam, że kiedyś kupię samochód wart sporo więcej niż obecny, więc 60% zniżki przyda się bardzo.

Ponadto nigdy nie wiadomo, kiedy się coś przytrafi - zawsze parę groszy powinni Ci wypłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci AC? Korzystałeś kiedyś z tego?? Bo ja płaciłem i nic z tego nie miałem, jak się rozbiłem to ubezpieczyciel powiedział że jak to zgłoszę to mi zabiorą zniżki, po wyliczeniu okazało się że zwyżka będzie kosztować więcej niż naprawa.

Jeżeli boisz się kradzieży to teraz w Link 4 za 90 zł możesz ubezpieczyć każde autko tylko od kradzieży. Ja jestem teraz na czasie (bo właśnie mi się skończyło OC) i większość ubezpieczycieli mi krzyczała 750 zł w link 4 za ta samą kasę miałem z ubezpieczeniem autka od kradzieży, wybrałem jednak AXA bo mi dali OC za 530 zł (w moim przypadku AXA wyszło najtaniej).

Ja też z tego nie korzystałem, ale ... zakładam, że kiedyś kupię samochód wart sporo więcej niż obecny, więc 60% zniżki przyda się bardzo.

Ponadto nigdy nie wiadomo, kiedy się coś przytrafi - zawsze parę groszy powinni Ci wypłacić.

Nie bardzo wiem o co chodzi. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że zniżka na AC jest inna niż na OC (a myślałem że to jest jedna zniżka). Jeżeli kupisz autko sporo więcej niż jest to warte to pewnie będzie miało mniej niż 10 lat więc każdy ubezpieczyciel Ci ubezpieczy, a jeżeli kupisz starszy niż 10 lat to chyba nie działa to tak że ostaniesz AC na nowe autko, bo na stare miałeś (w sensie że przemigruje na innye autko).

Jak to jest ??[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2010, 12:16_________________________________________________Mam rację czy się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki na AC i OC to dwie różne sprawy. Niektórzy ubezpieczyciele przenoszą zniżki z OC na AC, ale jest to tylko ich dobra wola, promocja, zachęta - nie jest to reguła.

Zniżkę dostajesz od ilości lat bezszkodowej jazdy. Więc nawet jeżeli jeden ubezpieczyciel teraz przyzna Ci 60% na OC (tyle nazbierałeś) + 60% na AC (przeniesie zniżki), to następny już nie musi, bo będzie miał np. tylko 1-2 lata bezszkodowej jazdy na AC i przyzna Ci tylko 10-20%.

A niestety zmiana ubezpieczyciela przy zmianie auta jest bardzo prawdopodobna.

Np. obecne Audi wyszło mi najtaniej w Avivie, ale dla B6 Aviva zaproponowała kosmiczną stawkę. Dużo lepiej wypadło LINK4 i AXA, które dla obecnego B5 proponowały mi kwoty sporo wyższe.

Każdy ma swoje dziwne przeliczniki, więc trzeba zawsze sprawdzać kilka towarzystw (jedno auto mam w Avivie, drugie w AXA, bo wybrałem tańsze opcje).

Mając 60% zniżki teraz, kupując samochód dużo droższy, też będę miał 60% zniżki i to już robi się spora oszczędność.

W tej chwili opłaty są do przyjęcia, a zniżki lecą. Zresztą nigdy nic nie wiadomo, co może się przydarzyć.

Wiadomo, że w koszty 1000-2000 nie będę się bawił, bo żniżki polecą. Ale już przy dużej szkodzie, zawsze coś dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki na AC i OC to dwie różne sprawy. Niektórzy ubezpieczyciele przenoszą zniżki z OC na AC, ale jest to tylko ich dobra wola, promocja, zachęta - nie jest to reguła.

Zniżkę dostajesz od ilości lat bezszkodowej jazdy. Więc nawet jeżeli jeden ubezpieczyciel teraz przyzna Ci 60% na OC (tyle nazbierałeś) + 60% na AC (przeniesie zniżki), to następny już nie musi, bo będzie miał np. tylko 1-2 lata bezszkodowej jazdy na AC i przyzna Ci tylko 10-20%.

A niestety zmiana ubezpieczyciela przy zmianie auta jest bardzo prawdopodobna.

Np. obecne Audi wyszło mi najtaniej w Avivie, ale dla B6 Aviva zaproponowała kosmiczną stawkę. Dużo lepiej wypadło LINK4 i AXA, które dla obecnego B5 proponowały mi kwoty sporo wyższe.

Każdy ma swoje dziwne przeliczniki, więc trzeba zawsze sprawdzać kilka towarzystw (jedno auto mam w Avivie, drugie w AXA, bo wybrałem tańsze opcje).

Mając 60% zniżki teraz, kupując samochód dużo droższy, też będę miał 60% zniżki i to już robi się spora oszczędność.

W tej chwili opłaty są do przyjęcia, a zniżki lecą. Zresztą nigdy nic nie wiadomo, co może się przydarzyć.

Wiadomo, że w koszty 1000-2000 nie będę się bawił, bo żniżki polecą. Ale już przy dużej szkodzie, zawsze coś dostaniesz.

:good: Dokładnie tak samo myśle jak edmondo . :hi: Dużo nie płace za AC a zniżki lecą.

P.S.

Dzwoniłem do AVIVA i 3 stówki taniej mają od Libert Direct :cool1: . Dzięki za podpowiedź edmondo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednia a4 z '95 miała i ma w dalszym ciągu AC w PZU(normalne, żadne mini itp). Moja obecna również ma ponad 10 lat i AC mam w Allianz i da się :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...