Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Rośnie poziom oleju


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że turbosprężarka trochę oleju sobie łyka, więc powinno go ubywać i ubywa, jednak po szybkiej jeździe na trasie potrafi go przybyć. Przy normalnej jeździe raczej tego nie uświadczam. Kompresja była sprawdzana i jest w normie - na każdym po 29. Wtryskiwacze mają korekcje w normie, nie lały jak były montowane ok. 8 miesięcy temu, mieszczą się w zakresie -1 do 1. Przy wymianie ich zmieniono uszczelki, przy tym "dobijając" przez nasadkę młotkiem mocowania wtryskiwaczy, żeby było szczelnie (dotąd się zastanawiam, czy to było konieczne...).

Co może to powodować? Mimo wszystko wtryski, czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płynu chłodzącego nie ubywa ?

Nie ubywa, nie ma mleka na korku oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że turbosprężarka trochę oleju sobie łyka, więc powinno go ubywać i ubywa, jednak po szybkiej jeździe na trasie potrafi go przybyć. Przy normalnej jeździe raczej tego nie uświadczam. Kompresja była sprawdzana i jest w normie - na każdym po 29. Wtryskiwacze mają korekcje w normie, nie lały jak były montowane ok. 8 miesięcy temu, mieszczą się w zakresie -1 do 1. Przy wymianie ich zmieniono uszczelki, przy tym "dobijając" przez nasadkę młotkiem mocowania wtryskiwaczy, żeby było szczelnie (dotąd się zastanawiam, czy to było konieczne...).

Co może to powodować? Mimo wszystko wtryski, czy coś jeszcze?

kolego jesli ubywa plynu a pewnie ubywa bo podjrzewam ze skads sie tam w oleju cos bierze - moze byc peknieta glowica -- co za idiota dobija wtryskiwacze?????????????????????????

nie znam zakiego precederu zwlaszcza do aluminiowej/duraluminiowej glowicy przeciez to kur... nie ursus!!!!! ale jesli dostaje sie plyn do oleju dlugo bez uszkodzenia nie pojezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za idiota dobija wtryskiwacze?????????????????????????

nie znam zakiego precederu zwlaszcza do aluminiowej/duraluminiowej glowicy przeciez to kur... nie ursus!!!!!

Nie same wtryskiwacze, a te śruby z uchwytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślep EGR i uzupełnij stan oleju do prawidłowego i obserwuj.

ja mam AFN'a i takze wydawało mi sie jakby oleju mi przybywało. wymieniłem olej i zaślepiłem EGR i obserwuje narazie. cisnienia mam po 30bar. przebieg 190tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślep EGR i uzupełnij stan oleju do prawidłowego i obserwuj.

ja mam AFN'a i takze wydawało mi sie jakby oleju mi przybywało. wymieniłem olej i zaślepiłem EGR i obserwuje narazie. cisnienia mam po 30bar. przebieg 190tysi

EGR mam zaślepiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejedz moze do innego zakładu na pomiar ciśnienia sprężania bo przyżady do pomiaru sie zuzywają i ten którym mierzyli ci moze mylić. ja np mierzyłem nowym.

a do silnika ile pakujesz oleju?? bo ludzie potrafią wlac całe 4L a do silnika wchodzi 3,8L. z tym ze mam miche stalówke.

jak wymieniałem olej to z silnika spóśniłem 3L(z michy) pojemnośc F.oleju - 0,7L -sprawdzałem.

bo skoro płynu chłodzenia ci nie ubywa napewno a olej przybywa to tylko pozostaje paliwo ze dostaje sie do oleju. albo wtrysk kuleje którys i lejetyle wachy ze tego nie spla tylko spływa na dół - pierscienie chyba ze dzirka w tłoku lub pękniecie.

wymij wtryski ustaw tłoki na mijance lub najpierw 1/4 w GMP a potem 2/3 i wlej ropy lub nafty w cylindry a najlepiej jakbys wyprowadził przezroczyste weżyki w góre aby ci słuzyły jako menzurka i bedziesz widział jak szybko spłwa ropa/nafta czy nie spływa na danym cylindrze- zlej tylko sobie olej z silnika aby to nie poszło do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...