Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Problem ze wskazaniem oleju


piper1410

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

niedawno wymienilem turbinke a co za tym idzie...wszystkie filtry i olej....no i zrobilem okolo 400 km i samochodzik nadal dymi na bialo!!!wpierw myslalem ze to olej ktoey jest w wydechu i poprostu musi sie wypalic ale po tylu kilometrach nie przestaje!!czy tak moze byc czy moze to jakas inna przyczyna???

i jeszcze jedno.....na komputerze pojawil mi sie symbol ze mam minimalna ilosc oleju ale jak sprawdzam na bagnecie to olej mam MAX...sprawdzalem kilka razy.....o co tu chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a turbine wziołes nową, czegererowaną jeśli jest kiepsko zregenerowana to moze puszcza olej. napewno wogóle ci nie ubywa oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik walnięty :wink4:

Ten w misce ??? Bo u mnie jest podobna przypadłośc, tylko ze z ta roznica ze zapali sie raz na 1-2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czujnik poziomu oleju trzeba brać poprawkę - nie pokazują realnego stanu.

Ja pracujac na serwisie z tym ze M-B, na przeglądzie gdy wymieniam olej w silniku leje do motoru 11,5L przy kasowaniu Asystu zegar pokazuje mi 10.3L stanu oleju. także jak to się mówi- do tej pory mózg jest cały czas potrzebny w pracy fizycznej.

Co do kopcenia - olej jak poszedł w wydech to 400km nie wystarczy. bardzo dlugo sie to bedzie wypalało ulatniało wypluwało - włuknina w tłumikach jest nasieknieta olejem i ciezko jest to wyczysciec. - wymina tłumików lub demontaz na czescie 1wsze,goraca woda, srodki odtłuszczajace myjace wlac do wydechu i myjka ciesnieniowa płukac...- ale to i tak nie wystarcza czasami- wszystko zalezy jak daleko olej poszedł w wydech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...