Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Pomarańczowy pad jest zalecany do "starego" systemu 3M [ biały i czarny korek ( niebieski korek - czarny pad )]

Do "nowego" systemu 3M ( zielony , żółty , niebieski ) zalecane są pady o tych samych kolorach co nakrętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sluchajcie kupilem środek GTechniq I1 do impregnacji...

dach został wyczyszczony APC, szczoteczką... pozostawiony do całkowitego wyschnięcia

jak juz wysechł, to auto zostało wstawione do garazu, i został zaimpregnowany dach (czyli spsikany) i tak noc sobie stał w garazu.... po 12 godzinach z rana takze został jeszcze raz zaimpregnowany. po 4 godzianch gdzies został wystawiony na dwór wczoraj, ale nic nie padało do dzisiaj rana, wiec przez 24 godziny nie dostawał wody.

ogolnie zużyłem pół butelki na jeden dach.

Dzisiaj spadł deszcz i po bokach niby troche kropelkuje a na środku na całym dachu woda wsiąka jak wsiąkała :| praktycznie zero różnicy

co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie kupilem środek GTechniq I1 do impregnacji...

dach został wyczyszczony APC, szczoteczką... pozostawiony do całkowitego wyschnięcia

jak juz wysechł, to auto zostało wstawione do garazu, i został zaimpregnowany dach (czyli spsikany) i tak noc sobie stał w garazu.... po 12 godzinach z rana takze został jeszcze raz zaimpregnowany. po 4 godzianch gdzies został wystawiony na dwór wczoraj, ale nic nie padało do dzisiaj rana, wiec przez 24 godziny nie dostawał wody.

ogolnie zużyłem pół butelki na jeden dach.

Dzisiaj spadł deszcz i po bokach niby troche kropelkuje a na środku na całym dachu woda wsiąka jak wsiąkała :| praktycznie zero różnicy

co jest nie tak?

Nie znam sposobów użycia tego preparatu, ale może za dużo tego nawaliłeś ? Może te miejsca, gdzie widać kropelkowanie (po bokach) zostały spryskane mniej i dlatego jest taki efekt. Chyba, że nierównomiernie spsikałeś i zostawiłeś pełno takich pustych pól, w których woda po prostu wsiąkła w materiał, a potem rozeszła się po całym dachu.

Poza tym pytanie, bo tak jak mówiłem tego nie znam - czy jego zadaniem w opisie jest aby tworzył zupełną barierę przed wsiąkaniem wody ? Może działa tak, że jak spadają pierwsze krople to chroni, ale jak już poleżą długo to po prostu wsiąka ?

Ciężko mi coś więcej poradzić, bo tak jak mówię tego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zdecydowalem sie bo fajnie filmik sie przedstawiał...

sposob nakladania typowy...czysty i wyschniety dach... napsikać, pozostawic do wyschniecia 4 godziny (stał w garazu) przez 24 godziny nie dopuszczać do wody....

rozmawialem i warstwowac mozna, wiec ze zbyt duzo nalozylem chyba raczje nie wchodzi w gre...

po 303 Fabric guard byl o wiele lepszy efekt, a zrobilem to wtedy na odpowierdziel..a tu sie przylozylem i praktycznie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc w dodaniu bądź ewentualnej rekonfiguracji zestawu.

Po przeczytaniu tego wątku trochę mi się rozjaśniło na ten temat, ale potrzebuje jeszcze waszego potwierdzenia.

zestaw do czarnego lakieru (ebony pearl)

1. Mycie:

NXT Generation Car Wash

2. Przygotowanie powierzchni

CAR PRO IRONX – do oczyszczenia lakieru ze smoły i innych zabrudzeń zagłębionych w lakierze.

Ewentualnie może coś innego zaproponujecie

Czy może wystarczy poniższy zestaw i darować sobie już czyszczenie środkami typu IRONX przed glinkowaniem?:

Bilt Hamber Auto Clay Regular 200g – Glinka

+ Quik Detailer / Ultimate Quik Detailer

Czy zamiast tych preparatów może być zwykła woda do nawilżania tej glinki?

Usuwanie drobnych rys ręcznie

Ultimate Compound

3. Polerowanie

Deep Crystal Step 2 Polish

4. Woskowanie

NXT Generation Tech Wax 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw zestaw jak jest. glinka to podstawa podobnie jak detailer. Do glinkowania możesz też użyć wody z szamponem NXT. IRONX przydatny ale nie musowo. no i najpierw polerujesz UC a dopiero potem politura DC2 choć ten punkt możesz ominąć jeśli chcesz zaoszczędzić. nie zapomnij o akcesoriach jak ręczniki z mikrofibry i gąbki do nakładania specyfików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął glinkę SOFT a nie REGULAR ( śmiało do tej glinki można stosować wodę jako lubrykant szkoda QD ) :cool1:

Ironx jak najbardziej przed glinkowaniem :good:

UC do ręcznej roboty jak najbardziej , ale wiele nie zdziałasz ...

Brakuje cleaner'a ...

Zamieniłbym niektóre produkty wymienione przez Ciebie na produkty innych producentów ( np. szampon , wosk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - w którym momencie miałbym użyć tego cleanera ?

Ironx jednak zostawię bo na lakierze sporo syfu jest.

Jak to jest z glinką soft/regular ? Czy regular ma większe właściwości ścierne przez co potrzebuje lepszego poślizgu?

Chciałbym dobrze wyczyścić lakier więc jeżeli QD w połączeniu z glinką regular da lepsze wyniki niż glinka soft z wodą to nie będę go żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner przed woskiem , zamiast politury/glaze ( DC2 ) kup lepiej dobry cleaner z glaze np. Dodo Lime Prime Lite ( zawiera olejki ) , drogi ale b.dobry

Glinka REGULAR jest "agresywniejsza" ( twardsza , większe szanse na zarysowanie lakieru ) , według mnie spokojnie poradzi sobie SOFT , bez problemu do BiltHamber'a możesz użyć wody ( ew. wody z dodatkiem minimalnej ilości szamponu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: koledzy chcę dobrze umyć auto i usunąć drobne rysy z karoserii a potem dobrze zabezpieczyć jaki zestaw polecacie

a co do rys to chciał bym je usunąć ręcznie (czy się da ) no i wiadomo jaki wosk na koniec żeby był efekt z góry dziękuje :notworthy: :notworthy:

liczę na wasze doświadczenie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milion razy już w tym wątku były odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: :shocked: :shocked:

Myslałem, że te pierwsze zdjęcia to fotki tej BMW a nie, że to jest odbicie w lakierze :slina: :slina: :slina::blink: :blink: :blink:

szok!!! Tylko tyle moge powiedzieć bo mnie zatkało[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 15:52_________________________________________________A teraz pytanie dla ludzi którzy używali Meguiar's Aloe Leather 2-Pack czyli Gold Class Aloe Cleaner i Gold Class Aloe Conditioner tj. środek do czyszczenia i konserwacji skóry.

Jakie są wasze spostrzeżenia ponieważ ja z cleaner-a jestem zadowolony natomiast z conditioner-a niezbyt :confused4:

Już tłumacze dlaczego, mi osobiście podoba się jak skóra jest matowa i taki efekt właśnie jest po użyciu cleaner-a, skóra ma fajny matowy kolor i nie jest śliska. Po nałożeniu conditionera skóra świeci się jak psu jaja a do tego jest śliska i skrzypiąca :thumbdown:

Ktoś ma podobne spostrzeżenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: koledzy chcę dobrze umyć auto i usunąć drobne rysy z karoserii a potem dobrze zabezpieczyć jaki zestaw polecacie

a co do rys to chciał bym je usunąć ręcznie (czy się da ) no i wiadomo jaki wosk na koniec żeby był efekt z góry dziękuje :notworthy: :notworthy:

liczę na wasze doświadczenie pozdrawiam

widzę że wszyscy chętni do pomocy ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: koledzy chcę dobrze umyć auto i usunąć drobne rysy z karoserii a potem dobrze zabezpieczyć jaki zestaw polecacie

a co do rys to chciał bym je usunąć ręcznie (czy się da ) no i wiadomo jaki wosk na koniec żeby był efekt z góry dziękuje :notworthy: :notworthy:

liczę na wasze doświadczenie pozdrawiam

widzę że wszyscy chętni do pomocy ;( ;(

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również prosiłbym o pomoc.

Lakier Vulkanschwarz perleffekt. Generalnie w całkiem niezłym stanie (2 lata temu miałem malowane praktycznie całe auto) ale chciałbym wydobyć/zaakcentować, że to lakier perłowy a nie zwykły metalic.

Poczytałem trochę wątek i wybrałem następujący zestaw:

1. Mycie - na dwa wiadra, szampon jakiś sonax (ale biorę pod uwagę kupno Meguiars-a jeśli pozwoli osiągnąć jeszcze lepszy efekt), ręcznik z pluszu (dobrze wchłania wodę).

2. Przygotowanie powierzchni:

a) glinka no name + woda z szamponem jako lubrykant

B)SwirlX ? (ręczna polerka, mam maszynę ale boję się, że tylko lakier porysuję).

3. Polerowanie - Deep Crystal Polish 2

4. Woskowanie - Gold Class Carnuba Plus. Paste Wax

Do tego aplikatory + mikrofibry. Quick Detailer jako "brakujące ogniowo pomiędzy myciami :wink4:".

Co myślicie o takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) SwirlX ? (ręczna polerka, mam maszynę ale boję się, że tylko lakier porysuję).

zamiast tego kup UC poczytaj trochę o polerowaniu i do dzieła (pod warunkiem że masz przyzwoita maszynę)

3. Polerowanie - Deep Crystal Polish 2
to jest politura, nie służy do polerowania o do "ukrywania" (wypełniania) niedoskonałości
4. Woskowanie - Gold Class Carnuba Plus. Paste Wax
co do wosku to zależy ile chcesz na to przeznaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

taki zestaw

mojego szaraka dobrze dobrałem kosmetyki pozdro

1.Umycie samochodu - NXT Generation Car Wash

2.Usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

3.Usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner

4.Nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

5.Ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wa

6.Aplikatory do czego służą bo nie wiem

notworthy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...