Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czym się te BP od Flexi różnią?

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Który lepiej brać, ten soft żółty?

Pady czarny i pomarańczowy waflowy od flexi i biały flexi/menzerna zwykły, dobre połączenie będzie?

Bo padów URBAN nie ma w shiningcar a tam zniżki jakieś mogę mieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ShowCarShine - Detailing Shop też są zniżki klubowe

Ale ja mogę mieć indywidualne, bo kumpel ma tam znajomości, czy jakieś zniżki, nie wiem jak to tam z nim :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty: talerz mocujący z rzepem. Mocowanie M14. Twardość: ultra miękki. Idealny na delikatnych powierzchniach i powierzchniach nierównych. Doskonale współgra z gąbkami i futrami polerskimi. Jeden z najpopularniejszych produktów na rynku, pasuje do każdej polerki!Produkt najwyższej jakości.

Ten biały ma mniej gąbki i jest bardzie twardy, ale do twojej roboty to nie ma sensu brać ultra softa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezel to twój kumpel? :E

A kto pyto? :decayed:

Czyli biorę tego zwykłego twardego BP.

Vario powiedz mi jeszcze, czy te pady są okej?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi polecić jakiś dobry, sprawdzony środek do czyszczenia tapicerki/dywaników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zaznaczę że jestem kompletnym laikiem w tym temacie a pielęgnacja auta ograniczała się do mycia go tym szamponem Ciągniki siodłowe ciężarówki naczepy przyczepy cysterny autobusy wózki widłowe minibusy części zamienne Szampon myjąco - woskujący 1L. Na swojej audi mam lakier srebrny LY7W i chciałbym zając się nim lepiej niż do tej pory dlatego poradźcie mi jakich środków użyć do pielęgnacji dajmy na to do 100-200 zł aby był już fajny efekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Jako że masz kolor samochodu srebrny, najlepsza kombinacja zestawu będzie taka:

APC - Shiny Garage, Surfex HD,

Glinka valetpro

prickbort mac124 - usuwanie smoły

Poślizg dla glinki (woda z szamponem)

Szampon Shiny Garage (tu wybierz sobie jaki chcesz, różnią się zapachem)

Rękawica Meguiars

Wosk, a raczej sealant - tester fk 1000p (zarówno dobry na zimę jak i na lato) - sealanty wydają się dawać lepszy 'szajn' na srebrnych lakierach. Na auto wielkości kombi wystarcza na 3 woskowania, trwałość - 3-4 miesiące. Możesz go kłaść na felgi, jeden z lepszych na zimę. Do tego miej aplikatory dwa.

dressing na opony, coś tańszego valetpro tyre dressing

2-3 pędzelki, sterta mikrofibr

ręcznik do osuszania fluffy dryer

quick detailer - używany do wzmocnienia wosku po myciach - ja od siebie polecam chemical guys pro detailer.

Przy wyborze szamponu, kieruj się tym że musi mieć neutralne PH - 7. Wszelkie inne będą Ci zmywać wosk z samochodu więc bez sensu go kłaść co umycie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukałem to co mi napisałeś to wyszło cos koło 300 zł większość idzie kupić w jednym miejscu. Do wiosny jeszcze trochę czasu to się skompletuje pomału. Inni zgadzają się z ta propozycją produktów dla mnie a raczej dla mojego auta:grin:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi zkompletowac zestaw do mojego lakierku LZ5W. Pomijajac korekte bo to zrobi kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie szybkie pytanie, posiadam sredniej klasy black&decker kierujac sie bardziej na niskiej klasy.. I jak wypada mycie tym na tle mycia recznie ? Jakos nie udalo mi sie nigdy umyc dokladnie tym ustrojstwem, kiedys kupowalem koncentrat do tego i niby cos tam puszczalo ( spienilo ) ale dol samochodu i tak trzeba bylo poprawiac. Moze polecacie jakis plyn do tego ( aktywna piana ? ) APC ? Czy sobie odpuscic takie mycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co posiadasz? Myjkę? I masz na myśli pianownicę? Pianownicę to tylko firmy PA - znajdziesz na allegro + piana typu magifoam. Odpowiednie stężenie z wodą i masz fajną bitą śmietanę na samochodzie, która idealnie domywa.

Te dołączane do myjek są nijakiej jakości - zamiast porządnej piany leci woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykla myjke cisnieniowa, z mozliwosc zwiekszenia/zmniejszenia obrotow, z mozliwoscia dokrecenia buteleczki, ktora powiem ze po zrobieniu tego plynu cos tam schodzi, ale niestety nie dokladnie i teraz czy problem po prostu jest w tej myjce czy w chemii ( kupowalem kiedys ten plyn do rozcieczenia z myjnii - 20 zl - koncentrat ). Ostatnio nie myje ta myjka ale przewraca mi sie w garazu i postanowilem zaczerpnac rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...